Basenji se předvádí

18. 11. jsme s Gambem vyrazili na poslední letošní výstavu – MVP v Praze Letňanech. Na výstavu bylo přihlášeno celkem 17 basenjíků. Gambo se ráno v šest při vstávání tvářil velmi „nevýstavně“, ale pod příslibem pamlsků se vzdal vyhřáté peřiny. Do Letňan jsme dorazili kolem osmé, bez problémů prošli vstupní přejímkou a rozložili si naše rybářské židličky u kruhu č. 9. Před námi bylo dlouhé čekání na posuzování, protože basenjící měli přijít na řadu až po 40 psíkách jiných ras.

Rozhodli jsme se využít volný čas a obešli stánky, Gambo dostal nové výstavní vodítko a hlavně obleček na zimu s beránkem a nepromokavou vrstvou. Zima může přijít.

Když na nás konečně přišla řada, nasadili jsme nové výstavní vodítko s podložkou pod krk (aby neškrtilo), připnuli novou sponkou s obrázkem basenjiho číslo a vyrazili. Obě novinky se nám trošku vymstily, nepřilepené, ale nově přišpendlené číslo hezky plápolalo, což Gamba rozveselilo a hezky hopkal po zadních, aby ho ulovil. Aby toho nebylo málo, tak saténová podložka na vodítku neuvěřitelně klouzala a Gambovi z krku lehce sjela. Naštěstí byl natolik zabavený lovením čísla, že si toho nevšiml, takže jsem ho zase připnula zpátky na vodítko a oběhli jsme ještě jedno kolečko. Panička využila svoje mini znalosti francouzštiny a pohovořila v originále s panem rozhodčím Dupasem o našem zlobidle (inspirace na novoroční předsevzetí – zapsat se na kurz francouzštiny).

Nakonec to dopadlo skvěle, Gambo získal V1, CAJC, nominaci na Crufts 2008. Hodnocení: typický pes, ve skvělé formě, samčí hlava, krásné oči, výborné uši, krásná záď, výborná linie zad, nádherný ocas, výborná chůze, perfektní celkový výraz.

O BOBa jsme se proběhli v kruhu tři (Gambo opět zdrhnul z vodítka, ach jo, ale už máme doporučení na něco neklouzavého, tak příště to snad bude v pořádku). BOBa vyhrál Nicco – ještě jednou velká gratulace – a my dostali velkou pochvalu od pana rozhodčího, to nám udělalo radost skoro jako BOB. Snad do něj Gambo doroste.

A takto se teď tváří náš úspěšný basenji:

Gambo a pohár

Děkujem Ekibonďákům nejen za miláčka rodiny, ale i za „skorožampiona“.

6 komentářů k příspěvku „Basenji se předvádí”

 1. fialova říká:

  gAMBÍČEK SE TVÁŘÍ VELMI ARISTOKRATICKY, O PRIMITIVNÍM PLEMENU NEMŮŽE BÝT ANI ŘEČ. zKRÁTKA SE HODÍ DO RODINY.

 2. Benjikovi říká:

  Ahoj, děkujeme za vzkazík – koukáme, že Gambáč už je skorem šampion, to nám tedy nehrozí, v konkurenci několika set kokroušů…a navíc Gambo je fakt fešák a panička skoro profi handlerka! Na Folimance nashle, tedy až uschne bahno!

 3. ivana říká:

  K profesionální handlerce mám daleko, zvlášť po té poslední akci, kdy Gambo dvakrát vytáhnul hlavu z vodítka…musíme koupit nějaké pořádné :) Benji bude taky žampion, jen se hold musíte prokousávat větší konkurencí, my to máme o něco jednodušší.
  Na Folimanku chodíme furt, bahno nebahno, takže se určitě uvidíme :)

 4. Bíglí smečka z folimanky říká:

  a v kolik pak tam chodíte?? Taky Benjikovi řikáme že bude žampion, jen to třeba ještě chviličku potrvá, jako třeba nám, u nás je to mezi tolika bíglama taky bez šancí :-DD

 5. ivana říká:

  Chodíme jak kdy, v týdnu většinou kolem páté. O víkendu většinou až večer, přes den vyrážíme třeba do Stromovky, tam je větší rozběh.
  A kolik je vlastně takových bíglíků? Gambo má tetovací číslo 440, takže jich fakt moc není :)

 6. Bíglí smečka z folimanky říká:

  To se asi uvidíme, až se bude držet dýl světlo, za tmy se nám z folimanky do grébovky moc pochodovat nechce :o))) Noo tak Lijánce je rok a tetovací číslo má přes pět tisíc, takže jich je opravdu už víc než dost :-)))

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.