Basenji smečka ve Stromovce

Poslední dubnovou sobotu se vydali čtyři basenjíci se svými páníčky obkouknout Stromovku – svůj oblíbený sportovní areál. Jsou tam už piknikáři, které je potřeba uchránit před hrozícím přecpáním se? 

Skupinu tvořili dva mazáci Majla a Ozzy (trikolorní bráchové Birri a Barry z Vanderlindu), Gambo a nejmladší člen výpravy Rony (Irongo Hanáček). Bylo teplo, ale sluníčko moc nesvítilo. Páníček od Rona spekuloval, jestli by Rony uměl plavat. A ten nás všechny naprosto překvapil svojí demonstrací plaveckého umu, prostě skočil do prvního rybníku, který jsme potkali.

Rony po prvním plaveckém zážitku

No to jsme se nasmáli, že je Rony akční a že Gambo do vody nevleze dobrovolně ani omylem. A v tu ránu tam Gambo skočil … že by nám chtěl ukázat, že když bude chtít, bude i plavat?

Gambo po sportovním výkonu

A aby toho nebylo málo, tak protože Majla je známý plavec, hupsnul tam nadšeně za kamínkem a klukům ukázal správný plavecký styl…olympiáda se přeci blíží, že? Zbytek smečky ho pozorně pozoroval ze břehu.

Majla se po elegantní otáčce

Tři pozorovatelé místního rekordmana ve skocích do vody

Majla se hrabe z vody

Už je skoro venku

Po tom, co se všichni kromě rozumného Ozzyho vykoupali, se nadšeně vrhli na prvního pejska, který byl tak překvapený z tolika ušáků, že si ani nechtěl hrát a radši prchnul.

Výzva ke hře

Ale basenjíci si vystačí sami, pořádně se proběhli na písku a podle toho taky vypadali :) Gambo v množství zachyceného písku rozhodně vedl.

Běh o106

Zasloužená odměna

Basenjíci jsou neobyčejně pozorní, zvlášť když jde o jídlo. Rony a Gambo velmi rychle zbystřili, když viděli skupinku skautíku hodujících na svačině. Vystartovali přímo k nim.

Start za kořistí

A Rony sváču bleskově chňapnul a preventivně prchal.

Rony se sváčou

Pak už jsme dorazili na psí louku, kde se konaly klasické basenjí olympijské hry:

Sprint

Honěná

Štafeta

dsc_9438-mod.jpg

dsc_9443-mod.jpg

Pohled na diváky

Kukuč

Zápas řeckořímský

Zápasníci

Běh koňmo

Kdopak je ten čtvrtý koník?

Závěrečná ukázka nového bojového umění

V jednom kole

Po sportovních hrách byli všichni basenjíci spokojeně unavení a vyřádění, ale to jim dlouho nevydrží. Však uvidíte.

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.