Basenji víkend – výstava a bonitace

Poslední víkend byl velmi náročný, v Dole u Blatné se konal basenji sraz spojený s klubovou výstavou a bonitací, která čekala i na Gambíka. 

Do Dolu jsme dorazili až v pátek o půlnoci, celá osada už v podstatě spala, poslední vzhůru byl brácha Gustík s páníčkama. Kluci se klasicky přivítali (jejich nenávist je prostě neuvěřitelná). Než by se kdokoliv nadál, měl Gambo prokousnutý polštářek a natržené nehtové lůžko. Tlapičku jsme ošetřili a Gambo ani nepajdal (jak má před výstavami zvykem).

Po ledové noci nás čekalo krásné ráno, sluníčko svítilo a Gambo byl dobře naladěný. Na výstavu bylo přihlášeno hodně basenjíků, Gambo měl ve své třídě čtyři konkurenty (brášky Gustíka a Goldíka, potom Douglyho a Kajomba). Gambo si pořád poraněnou pacičku oblizoval a pobolívala ho.

V kruhu se ale tvářil statečně, hezky tlapal, akorát při posledním obíhání kruhu začal odlehčovat přední nožku. Nakonec to dopadlo nad naše očekávání, dostal V1, CAC a toto hodnocení:

Dobré proporce, sladký výraz. Stop by měl být víc vyjádřený, užší hlava, výborné nasazení, ale větší ucho, dobře úhlený, předhrudí se musí vyvinout, dobrý ocas a jeho nasazení, dobrý krk i horní linie při pohybu, vyvážený pohyb, delší krok, dobrá srst i povaha.

Gambo dostal hezký pohár a pytlík pamlsků. Pak si odnesl ještě cenu za Klubový výstavní pohár v kategorii Pes junior. Celkové výsledky najdete na Basenji klubu.

Hned po výstavě Gambovi ošetřila veterinářka tlapku, při čištění brečel tak zoufale, že i páníčci měli na krajíčku. Tlapku měl hezky ovázanou a zapečetila to páníčkova ponožka, aby si obvaz neprodřel.

S touto „výzdobou“ nás čekala ještě bonitace. Naštěstí posuzovatel pan Hořák nebral ohled na prokousnutou nohu a Gamba ohodnotil kódem: 00000010010000, což znamená trestný bod za trup (mírně klenutá bedra) a ocas (níže nasazený). To se u psa, který stojí na třech nohách, dá čekat :) Povaha byla ohodnocena jako klidná, kondice výstavní, skus nůžkový a plnochrupý.

Teď Gambo potřebuje úspěšně projít ještě jednou výstavou a bude z něj chovný pes.

Zbytek víkendu už byl pro Gambíka bohužel neveselý, protože nožička bolela a taky se hodně bál, že ho zase někdo kousne (čemuž se nevyhnul), tak se držel páníčků a ležel u nich v pelíšku nebo na klíně.

Naštěstí se tlapička po týdnu skoro zahojila. Ale stálo to hodně usílí. Páníčci neustále tlapičku mazali mastičkou, omotávali obvazem a kryli ponožkou a neoprenovou botičkou. A Gambo se zase intenzivně věnoval cupování obalu na cimprcampr. Nakonec preventivně okousal i botičku, kterou neměl na tlapce. Co kdyby páníčky zase napadlo ji nazout, že?

Teď už je Gambík zase veselý a spokojeně běhá s psími kamarády na louce.

Jeden komentář k příspěvku „Basenji víkend – výstava a bonitace”

  1. Yvona (Maxim) říká:

    Ahoj Ivanko a Marku, nemám na Vás číslo, tak to zkouším takto. Nakonec jsme se rozhodli jet také v srpnu do Blavy a jelikož jsme se bavili o potížích s ubytováním, posílám kontakt na středisko cca 20 km od Blavy (hned u dálnice, směr ČR, mezi Malackami a Stúpavou). Jelikož se tam konají všechny slovenské dobrmaní akce, slyšela jsem hodně pozitivníích ohlasů od Čechů, kteří tam jezdí – prý je to tam opravdu příjemné a o víkendu je člověk na výstavišti za chvilku. Mrkněte se na http://www.kamennymlyn.sk – dnes tam chci zarezervovat bydlení pro nás… Hezký den přejí Yvona + Pepa + Maxim

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.