BIG úspěch

Národní výstava pro nás začala trošku nešťastně, nedošel vstupní list, takže jsme museli vyrážet na výstavu s velkým předstihem, abychom mohli tento formální nedostatek dohnat na místě. A Gambík strašně nerad vstává, natož v šest ráno v neděli. Kdo to kdy viděl?

Nakonec se nám podařilo všechno vyřídit a v  půl deváté jsme se usídlili na lavičce před pavilonem, kde byl náš kruh. Gambo zprvu líně postával, ale když zjistil, že má kolem sebe kupu basenji slečen, hned se rozveselil. Bylo před námi hodně pejsků, ale Gambo statečně čekal, občas se cvičně proběhl na výstavním vodítku a před polednem na nás přišla řada.

Gambík do kruhu vrazil s čumákem u země (byl plný různých a děsně zajímavých chlupů od předchozích pejsků). Naštěstí rozhodčí ho chtěla hned na stůl a prozkoumat. Gambo získal titul V1, CAC, NV.

Posuzování - třída otevřená

Pak nás čekal ještě souboj o Vítěze plemene (BOB). Gambíček to vládl bravurně a vyhrál i BOBa.

Soutěž o BOBa

Celkově tedy na Národní výstavě psů Mladá Boleslav ve třídě otevřené V1, CAC, NV, BOB a toto hodnocení:

1,5 letý pes standardního rámce, typická samčí hlava, dobře nesené ucho, správně utvřený hrudník i předhrudí, dostatečně pevný hřbet, pěkně osvalený. Pěkně předvedený.

Do odpoledních soutěží zbývalo hodně času, proto jsme si všichni udělali malý piknik na trávě (Gambo a celý jeho závodní tým).

siesta na dece

V pěkném vedru jsme pak vyčkávali, až na nás přijde řada v boji o BIGa V. FCI skupiny, která je plná nádherných seveřanů, kteří mají majestátní velikost a jsou krásně chundelatí. Rozhodčí nás pěkně prohnala kruhem a pečlivě studovala každého psa.

Soutěž BIG V. skupina

Soutěž BIG V. skupina

Gambíka vybrala do užšího výběru pěti nejlepších psů.

BIG V. skupina užší výběr

BIG V. skupina užší výběr

Opět probíhání v kruhu a zkoumání pohybu i postoje. A už byl čas vyhlásit výsledky. Páté místo…čtvrté místo…nikdo nás nevolal. V paničce v tu chvíli pěkně hrklo, protože jí došlo, že budeme „na bedně“. Třetí místo rozkošný lundehund a rozhodčí se vrhla rentgenovýma očima na Gamba a soupeřící akitu. Panička už v duchu gratulovala akitě (rasa, která vyhrává BIG velmi často)… A rozhodčí ukázala druhé místo…akita. Basenjík první!!! Náš malý primitivek vyhrál BIGa.

Kdyby byl Gambo menší flegmatik, možná by i jásal, ale jak je jeho povaze vlastní s nadhledem docupital na stupeň nejvyšší a se stoickým klidem zapózoval fotografům z kynologických časopisů.

Vítěz BIG V. skupiny FCI

Následoval ještě boj o BODa (nejlepší pes dne), kterého se zúčastnili čtyři nejlepší psi. Gambíček se snažil, ale únava už přece jen byla velká. Po zásluze vyhrál krásný německý boxer, který získal i BISe.

Soutěž o BODa

Spokojený basenjík s hrdými páníčky posbíral medaili, tři poháry a pytel granulí a spokojeně odjel domů, kde se dosud oddává spánku.

Gambíčkovy výhry

Tři komentáře k příspěvku „BIG úspěch”

 1. Haya říká:

  Ohromná gratulace od mladší sestřičky Hayi !!! Jsi náš frajer !

 2. NikyDemon říká:

  Dobrý den,
  posíláme mooooooc velikánskou gratulaci!!! :)Gambíku si šikulka a moc velikánský fešák!!Snažili jsme se dělat co největší potlesk a pískání jakmile Gambí nastupoval do kruhu a před rozhodčí :).
  Přejeme mnoho dalších takovýchto a lepších úspěchů!!!
  S pozdravem
  Niky a chocholáčci

 3. ivana říká:

  Děkujeme za gratulace sestřičce i chocholáčkům. Povzbuzování bylo perfektní, taky to mělo výsledek :)
  Ivana

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.