Co říká náš basenji na sport?

Basenji je od přírody zvíře aktivní, tvořivé a plné energie. A když se nudí, tak je to hotový pytel blech. Gambo tráví každý den několik hodin venku, má tam svoje psí kamarády, které se snaží vyprovokovat ke hře na honěnou, jenže málokdo je takový šílenec, aby běhal o106, když je venku horko… A tak jsme se rozhodli dopřát Gambovi výlet za sportem. 

V polovině května jsme se vydali do Mladé Boleslavi na dostihovou dráhu. Vytáhli jsme našeho milovníka pozdního vstávání z postele za ranního kuropění a vyrazili směr Boleslav. Cesta utekla jako voda (až na mírné motání se po městě kvůli uzavírce a hafanovo blinkání v poslední zatáčce před areálem).

Obhlédli jsme dráhu a psíky, kteří už byli na místě. Zaujali jsme strategickou pozici a sledovali, jak probíhá takový trénink dostihového běhu. A pak přišel čas na nás. Pořídili jsme Gambovi lístek na běh rovinky a odvedli ho na start. Gambovi se „nekonečný zajíc“ (střapec na provázku vlečený motorkem po kolejnici kolem dráhy) na první pohled moc líbil. Hned se po něm začal ohánět tlapičkou a to byla správná chvíle na start. Zajíc vystartoval a Gambo hned za ním. Doběhl až do cíle, kde ho už vítal páníček.

Na první běh to bylo skvělé, Gambo má o lov na viděnou zájem a to je hlavní. Na podzim začnem pořádně trénovat (musí se naučit běhat z boxů a z dalšíma basenjíkama na dráze) a další sezónu se na nás můžete těšit :)

PS: všichni tři děkujeme Tomášovi za pomoc s našim prvním startem na dráze a oba dva za dobře vychlazené a lahodné pivko.

Gambo na dráze Odpocinek po vykonu Zajíc a jeho páníček

Doporučujeme stránky Basenji sport – termíny a výsledky dostihů, coursingu, fotky, atd.

Tři komentáře k příspěvku „Co říká náš basenji na sport?”

 1. Ivana a Sunny říká:

  Ahoj Gambo, Ivčo a Marku,

  moc mě potěšil Váš článek (jééé bude další závodník,který o tom jen nemluví,ale koná:-), taky musím říci, že Vám to na dráze i sluší, moc pěkný článek! Těšíme se na Vás na podzim!My dneska běžíme noční dostihy v Kolíně (my není dosti přesné,že), zítra vyzkoušíme ještě coursing, ale to je jenom zkouška. Držte nám pěsti ať neprší, to nevím, jak by pak ty basenji ťapinky běhaly :-). Pošlete i fotky ze srazu – těšíme se a brzo naviděnou !

 2. Terka a Batuu říká:

  Ahojky,
  pekny clanek. Je videt ze se na dostihy dobre pripravujete a ze to neberete na lehkou vahu! takze v roce 2008 se muzem na vas tesit a na budouciho soupere:) drzim palce i na vystavach!

 3. marek říká:

  Ivano, díky za pochvalu, snažíme se (všichni). Jak jste dopadli na coursingu? Co tvoje fotky ze srazu, vystavíš je někde? My už na na článcích a fotkách ze srazu pracujem :)

  Terko, díky za motivaci, uvidíme se :)

  Marek

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.