Jak jsem vymyslel dárek pro páníčky aneb běhám dobře, běhám rád

Gambo se s nadšením účastní sportovních aktivit na ovále už třetím rokem. Jenže celou loňskou sezonu páníčkům pěkně motal hlavu startováním z boxu prdelkou napřed. Ano, styl je to velmi vytříbený, na fotkách velmi atraktivní. Zároveň to však zajišťuje umístění na prvním místě… díváme-li se na pořadí od konce…

A tak holt letos místo do závodů nastupoval převážně do tréninků, aby mohl start pořádně natrénovat. První letošní závod pro něj nastal až v plné sezóně.

11. 7. 2010 – Anubis Cup v Kolíně – soloracing – 360 m

V tento krásný letní den se Gambo dočkal svého prvního letošního závodu, zatím jen soloracing, kdy se pořadí určuje dle času. Gambo soupeřil s Akoušem a Isoké. V prvním běhu doběhl v čase 32,592 a byl průběžně na prvním místě, za ním Aki a Isa. Kvůli neuvěřitelnému vedru se druhé kolo běhů zrušilo (teploměr se šplhal hodně přes 30 stupňů), takže Gambo si přebral vítězný pohár, ozkoušel postoj na stupni nejvyšším a frčel se ochladit na pískovnu do příjemné vody.

1. 8. 2010 – Kolínský zajíc – soloracing – 360 m

O tři týdny později byl na řadě další soloracing - opět v Kolíně. Gambo se utkal s Isou, která se ale rozhodla akci sabotovat a věnovat se opalování, takže bohužel dostala nedoběhy. Gambo tak vyhrál s časy 32,79 a 32,48.

Na bedně

Byla s námi i Batuulka - bývalá aktivní závodnice, která byla u Gamboteamu na hlídání. Protože celou dobu intenzivně pozorovala dráhu, vyrazila na jeden tréninkový běh a byla prostě skvělá, krásný start, intenzivní sledování návnady, nezapomněla ani ň!!!

Gambo a Batulka

12. 9. 2010 – Mistrovství Čech – Mladá Boleslav – 345 m

Konečně první závod se společností. Tentokrát s kamarádkou Remy. Poctivé užívání posledního sluníčka.

12. 9. Gambo a Remy

12.9. - Marek a Remy

Šup do boxu, okamžitě k mříži, bleskurychlý start, panička hejká jak magor a skáče paničce od Remy na záda, protože je šťastná, že Gambo pochopil, co je cílem dostihu. První i druhé kolo Gambo vyhrál, stal se Mistrem Čech a zjistil, že ví, jak obšťastnit páníčky. Remy si odnesla titul vicemistra.

12. 9. Gambo a Remy na bedně

3. 10. 2010 – Boleslavský pohár – Mladá Boleslav – 345 m

Do závodu přijeli tři basenjíci: Gambo, Remy a hvězda dostihů Rony. Všichni spokojeně užívali teplých nápojů v hrozné zimě a čekali jasný výsledek Rony (kde bere tak dlouhé nohy? ;-) ), Gambo, začátečník Remy. První kolo, vyrvál u boxu (ani jeden se nemohl dočkat), Gambo opět okamžitě k mříži, bleskurychlý start, panička opět hejká a dělá ze sebe cvoka, ale start je důležitý. Gambo s náskokem poráží v rozběhu Ronyho. Za ním v závěsu Remy. Rozběh ale není důležitý, jediným cílem je doběhnout.

Do druhého kola jde Gambo s červenou dečkou, panička s myšlenkama, že to byla moc velká náhoda, aby se mohlo vítězství opakovat. Gambo je ale odhodlaný ke všemu, opět skvělý start (on jim tu mříž jednou podhrabe), start a vítězství ve stejném duchu. V cíli mírná bitka, kdo tu kůži sežere, ale kluci neměli moc příležitost :) Rovnou na bednu, pak hned do auta a pořádně zatopit, brrr, náročné vítězství. Čas ve finále 31, 38.

Tento dostih měl ještě „dohru“ – při pročítání výsledků v licenci při psaní tohoto článku na paničku vypadla CACTová kartička. No, asi by měla víc sledovat propozice dostihů :)

3.10. - Gambo, Rony a Remy

16. 10. 2010 – Mistrovství ČR na krátkou trať – Kolín – 280 m

Poslední závod sezóny, počasí nakonec vyšlo a nepršelo. Do závodu byli přihlášeni tři závodníci – Gambo, Remy a Haya – Gambova mladší sestra a dámská hvězda dostihů.

Závod byl i závodem pro páníčky – vypustit psa a pelášit do cíle rychleji než basenjík :) Rozběh proběhl pro Gamboteam překvapivě: Gambo s přehledem první, druhá Haya, za ní pak Remy. Druhé kolo tedy v červené dečce. Rychlý start, holky se tam trošku zasekly rozmlouváním o tom, která z nich má lepší střih a manikúru, Gambo přes své sklony k debatění o kráse ani neotočil hlavu a opět s velkým náskokem vyhrál, za ním doběhla Haya a těsně za ní Remy, která ale za plkání na trati dostala Déčko.

Gambo si tedy vyběhal titul Mistra ČR, Haya se stala Mistryní ČR a Remy sice diskvalifikovaná, ale natěšená do další sezóny všem vytřít zrak :)

16.10. - Gambo Mistr ČR

Suma sumárum

Gambo si letos odběhl pět dostihů, všech pět vyhrál, získal dva mistrovské tituly, jeden CACT, ale hlavně se mu vrátila touha vyhrávat. Tím dál páníčkům nejlepší svatební dar :)

svatba

Brzo snad budou videa z akcí :)

Jeden komentář k příspěvku „Jak jsem vymyslel dárek pro páníčky aneb běhám dobře, běhám rád”

  1. Haya a páníčci říká:

    Velká gratulace pro staršího brášku a hodně společného štěstí pro páníčky ;-)

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.