Jak si užít vystavování – Lucembursko

Gambo a jeho „výstavní kariéra“ je pro nás velká inspirace, kam vyrazit a jaké země poznat. Tentokrát jsme se vydali do Lucemburska. Prodloužený víkend začal večerní cestou do Německa, příšerně pršelo, ale Gambo spokojeně chrupkal na zadní sedačce. A díky tomu taky dokázal v půl jedné ráno začít řádit jako tajfun, místo spánku se snažil prozkoumat ložnici a ideálně dostat se do vedlejšího pokoje, kde se schovávala kočička Nikita našeho hostitele Roberta. 

Ráno vstal čilý jako rybička a nachystaný pokračovat dál do Lucemburku. My jsme polomrtví vystartovali také. Ubytovali jsme se v ověřeném hotýlku Novotel v centru města. Gambo se profesionálně rozvalil v posteli a odpočíval.

Odpoledne jsme se vydali na první obhlídku Lucemburku. Není to velké město, o to je hezčí. Bohužel počasí nám příliš nepřálo, Gambo protestoval proti vycházce v dešti, takže jsme koupili průvodce městem a vydali se pomalu zpátky. V hotelové restauraci Gamba mile uvítali a nikdo neřešil, že by tam snad pes nemohl.

Gambova oblíbená činnost je plazení se pod čímkoliv, obzvláště pokud je na zemi koberec. Takže zkoumal, jestli se nedá najít něco zajímavého pod postelí. Věnoval se tomu hojnou část pobytu. A dělal to tak intenzivně, že si spálil kůži na hrudníku a na noze. Pak velmi rychle přestal :)

V sobotu se vyčasilo, vyrazili jsme do místních parků, vypustili basenjíka a pěkně pomalu obcházeli parkem celé město. Pořádně jsme si prohlédli i město a vyrazili na hotel připravit se na nastávajíci den, kdy nás čekala výstava. Gambo se nedobrovolně podrobil koupeli, zabalili jsme všechny potřebné propriety a rychle šli spát, čekalo nás vstávání okořeněné posunem času dopředu.

Ráno jsme vyrazili na výstaviště, po dlouhém hledání parkování (oficiální parkoviště bylo už plné) jsme dorazili k našemu kruhu. Jako posledně byl kruh prostorný, velký koberec po celé ploše. V okolí už se pomalu objevovaly ušaté hlavy basenjíků. Bohužel jsme byli na řadě až poslední, takže jsme dlouho čekali a na Gambovi už byla znát únava. Ale my jsme aspoň měli čas pořádně obhlédnout ostatní pejsky.

Dvě štěňátka

Půlhodinky před posuzováním už jsme se začali chystat. S Gambem na výstavním vodítku jsme obešli pár koleček, aby si připomněl, jak je to správně. A bohužel aby dostál Gambo své pověsti, tak se najednou otočil černý špic a kousnul Gamba do stehna, jen tak, bez jakéhokoliv varování. Gambo ozdobený pěticentimetrovým šrámem svěsil uši a tvářil se otráveně.

Do kruhu jsme vběhli se dvěma basenjíky, jeden z nich byl na této výstavě loni BOB, konkurence byla velká a dojeli opravdu hezcí psi. Pořádně jsme se proběhli, slovinská rozhodčí pečlivě prohmatala každého psa a po přemýšlení, kdy ani trochu nedala znát svůj názor, vyzvala Gambíka na první místo.

Posuzování - třída otevřená

Gambo - třída otevřená

Posuzování na stole

Gambo získal na mezinárodní výstavě v Lucemburku známku VÝBORNÁ 1, CACL a splnil poslední podmínku pro udělení titulu ŠAMPION LUCEMBURSKA.

Gambo si u kruhu oblíbil krásnou fenečku Linu a hezky si spolu hráli.

Gambo a Lina

Po vystání pár front a zaplacení manipulačního poplatku jsme si odnášeli diplom, obrovský pohár a potvrzení šampionátu, k tomu dostal přídavkem jako odměnu velkou plyšovou ovci.

Lucemburská výstava je velmi dobře zorganizovaná, medaile (o průměru snad 20 centimetrů) dostávají i psi na druhém a třetím místě. Lucembursko je dobře přístupné z mnoha zemí, díky tomu jsme se mohli potkat s basenjíky z Německa, Belgie, Lucemburska, Francie i Polska. Celkově bylo přihlášeno pět a půl ticíce psů, z toho 26 basenjíků.

Na zpáteční cestě jsme opět přespávali v Německu, kde si Gambo plně užíval sluníčka a možnosti špehovat okolí z balkonu. Plný energie prohnal sousedovic kocoura, který chudák ještě do noci seděl na stromě a nejspíš byl v šoku, kde se tam vzala liška.

Kuk z balkónu

Všechno musím vidět

Cestu zpátky do Prahy zvládnul opět v blaženém spánku, v parku se pozdravil se svými psími kamarády a doma se hned zahrabal pod deku a poctivě dospává náročný víkend výstavního psa.

Více fotek najdete zde

Tři komentáře k příspěvku „Jak si užít vystavování – Lucembursko”

  1. Mila říká:

    Zdravím Gamba a moc gratuluju k jeho dalšímu úspěchu z Budějek- Mila + Hanáčci

  2. fialova říká:

    Gambíčku, jestlipak jsi z toho cestovní pochytil něco z angličtiny?

  3. ivana říká:

    Když oni všichni mluvili francouzsky a německy…ale Gambo je nadaný, ať se řekne šunka jakkoliv, zblajzne ji rád :)

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.