Kde s čerty nejsou žerty…

Na mikulášský víkend jsme vyrazili do krásného městečka Wels. Spousta lidí byla v šoku, že jedem autem na tři dny do Walesu…taková dálka… Ale Wels je městečko v Rakousku blízko Linze, čekala nás tedy dlouhá, ale ne nekonečná cesta.

Vyrazili jsme v pátek navečer a cesta hezky ubíhala, Gambo chrupal ve svém pelíšku. Rakousko nás ale přivítalo mlhou a sněhem. Do Welsu jsme dorazili kolem půlnoci, ubytovali se v našem hotýlku u hlavního náměstí a ještě šli do baru probrat strategii na další den :)

Wels - Gambo si hraje 

Gambo začal okouzlovat personál. Číšník během dvou minut uměl polovinu povelů česky. Gambo trošku poslechl (jako správná hvězda se musí věnovat svým fanouškům), pak ale zalezl pod stoleček a chrupal (nic se totiž nemá přehánět). Takové spaní v autě je děsně únavné, takže je potřeba to dohnat.

Ráno jsme pěšky vyrazili na výstaviště, které bylo asi deset minut chůze. Rakouská výstava byla trošku jiná, než jsme zvyklí u nás. Venku stála dlouhatánská fronta lidí na přejímku, která ale velmi rychle postupovala. Když jsme se dostali dovnitř, pořadatelé už neměli katalog. Že by se snažili konkurovat evropské výstavě ve zmatku?

Naštěstí pak už to hezky fungovalo, šli jsme do naší haly, kde už byla celá česká výprava: Friebertovi s Bujumburou a Pohlreichovi s Dorinkou a Matym.

Wels - česká výprava

Posuzoval italský rozhodčí, který měl velmi zvláštní styl, na psy se moc nedíval…stejně tak to proběhlo i u nás, zuby prohlížel z metru a půl…

Wels - v kruhu

Není každý den posvícení, znechucení posuzováním, ale spokojení s výsledkem jsme odešli se známkou V1, CAC, res.CACIB. Res.CACIB na Gambíka přechází, takže už má dostatečný počet i škálu CACIBů na uznání interšampiona, teď už musíme počkat na jednoho CACIB do května a později, aby splnil i poslední podmínku – rozestup 1 roku mezi prvním a posledním CACIBem.

Protože jsme měli celé odpoledne volno, vyrazili jsme obhlédnout místní adventní trhy, nacpali jsme se místníma dobrůtkama, zapili to skvělým svařákem a šli si odpočinout do hotelu, kde Gambo dostal sušené ucho. Odměna musí být :)

Wels - jdeme na adventní trhy

Wels - městečko a adventní trhy

Večer jsme vyrazili najít restauraci s místními specialitami. Našli jsme pouze jednu pizzerii a jednu čínu. Nakonec jsme objevili restauraci v hotelu na náměstí, která byla plná číšníků v rakouských krojích, hrála tam místní dechovka a obsluhoval tam černoch a Čech :) Dali jsme si výtečnou kachnu se zelím, Gambík taky ochutnal :) Večer po Welsu chodily skupinky čertů, kteří byli tak strašidelní, že jsme se dívali radši jen z okna.

Wels - čerti

V neděli nás čekala druhá výstava. Tentokrát posuzovala česká rozhodčí. Dlouho jsme čekali na posouzení, nakonec jsme dopadli úplně stejně jako v sobotu: V1, CAC, res. CACIB. Největší úspěch slavil Maty, který získal svého prvního BOBa. Gratulujeme!!!

Wels - Maty

Wels - Gambo si hraje s "netopýrem"

Gambík si vysloužil nový skládací domeček, který má teď doma v obýváku. Na výstavách to bude jeho domeček místo klece. Moc si ho oblíbil a často je v něm schovaný úplně vzadu… a preventivně hned okousal zip, abychom ho tam nemohli zavřít…basenjík si vždycky poradí…

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.