Kolínský dostih 13.7.2008

Gambo už hodně dlouho neběhal na dráze, poslední akci promeškal kvůli zranění, takže o to víc jsme se všichni těšili na dostih v Kolíně. Dlouho jsme sledovali vývoj počasí a doufali, že nebude pršet, protože basenjík za deště nefunguje.

Z Prahy jsme vyjížděli za pěkného lijáku, ale předpověď hlásala sucho v Kolíně od 8 do 15. Tak jsme to riskli. Dojeli jsme do pošmourného Kolína, na závod byli přihlášeni čtyři basenjíci, ale nakonec závodili jen dva. Gambo a nejzkušenější závodník Balú Krumloš.

Nejdřív se odběhla sóla, kde byla přihlášená Citulka a Kimulimuli, která je moc šikovná a běžela v plné výzbroji s dečkou i košíkem (a v druhém kole dokonce ze zavřených boxů). To je na začátečnici velký úspěch.

Pak už se běželo první kolo rozběhů, Gambo se moc těšil, ječel nadšením v sedlišti tak divoce, že se všichni otáčeli.

Gambo před startem. Takový malý Darth Vader :)

Gambo před startem

Balú před startem

Balú před startem

V boxu hned skočil dopředu a chtěl se prodrat za kůžičkou. Vystartovali s Balochem hezky zrychla, Gambo ale v první zatáčce nabral sílu a nakonec Balocha porazil o pořádný kus. Měli jsme velkou radost, že Gambo na běhání nezapomněl. A taky že neztratil kondici, i když dlouho dobu nemohl běhat kvůli bolavé tlapce. Běžel s časem 33,53.

Těsně před startem. Otevírají se boxy pro psy.

U boxů

Start

Start

V první zatáčce. Gambo v černé a Balú v červené dečce. Fotka od Lucie.

V první zatáčce

Cílová rovinka

Cílová rovinka

Bohužel Balú hned po startu párkrát dloubnul Gambovi do zad, takže dostal od rozhodčích diskvalifikaci za útočení. Finále už proto běžel Gambo sám. Když pes běží sám, tak je jasné, že ho nikdo neporazí, ale neznamená to, že automaticky vyhraje. Byl tam jeden chrt, který běžel finále sám, ale v první zatáčce se zastavil, zvedl nohu a začal očurávat keřík, pak se otočil, ladně přeskočil zábradlí kolem dráhy a zamířil zpátky ke startu.

Bohudík Gamba takové skopičiny nenapadly, takže si hezky oběhl svoje finálové kolečko. Dokonce si i přes chladné počasí zlepšil čas na 33,13. Pět minut po doběhu začalo strašně pršet, takže to vyšlo opravdu na minutu. Gambík dostal hezkou medaili, kus sušeného masa a spokojeně jsme vyrazili zpátky domů.

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.