Konec výstav v Čechách…alespoň pro letošek

O víkendu 15. + 16. listopadu se konala poslední letošní česká výstava. A protože listopad tradičně patří pražským Letňanům, rozhodli jsme se na domácí půdě také zúčastnit.

Večer před výstavou měl Gambo doma psí návštěvu – štěně Flat Coated Retrivera Artíka, se kterým řádili jak tornádo, až nakonec vyčerpaností usnuli.

Gambo a Artík zápasí 

Zároveň pro páníčky začal menší horor – hledání očkovacího průkazu, který podmiňuje vstup na výstavu. Hledali jsme marně, na každé místo jsme se dívali dvakrát, na místo, kde má tento dokument své stálé místo, ještě mnohem víckrát…nic. Slehla se po něm zem. Už jsme to pomalu vzdávali a loučili se se zbytečně zaplaceným poplatkem za výstavu i možností potlachat s ostatními basenjisty.

Nakonec mi to nedalo a ještě jednou jsem se podívala na obvyklé místo očkováku, kam jsem se už pětkrát poctivě dívala. No byl tam!!! Díky tomu nedošlo k prohlížení ledničky jako posledního možného místa (vzhledem k  tomu, že před pár dny z mrazničky vypadla Gambíkova buvolí žvýkací kost, tak je možné cokoliv…)

Ráno jsme nevyspalí, ale spokojení vyrazili na výstaviště. Naštěstí cesta byla volná, takže za pár minut už jsme byli na parkovišti a v plné výbavě (batoh, dvě rybářské židle a basenjík jdoucí po dvou nohách) mířili do haly.

Do Prahy jsme se těšili na příjezd Ekibonda, kteří přijeli posilnění o Kottena, nového vůdce smečky, který pochází ze Švédska.

Smečka z Ekibonda (Mirka, Petr, Hanička a Kotten)

Ten den basenjíky posuzoval pan Hořák, známý vtipálek a bavič vystavovatelů. Trošku jsem čekala na hlášku o největší vadě psa v podobě vystavovatele (uff, nečekala nás) a komentáře pohublosti Gambíka (měsíc po krytí má 10,5 kilo, jeho běžná váha je 12 kilo). Naštěstí všichni psi trpěli stejným syndromem zamilovanosti a pohublosti, takže jsme velmi dobře zapadli.

V naší třídě jsme byli jen dva, Gambo a bráška Gustík. Třetí nahlášený pes nedorazil. Proběhli jsme se v kruhu, ukázali zuby a všechny ostatní psí chlouby a rozhodčí nám dal V1, CAC. Gustík V2, res.CAC. Úspěch Ekibonda :)

Poszování CAC

Posudek rozhodčího:

Téměř dvouletý pes, výborná hlava i pohyb, dobré předvedení, skus nůžkový, plnochrupý.

Pak nás čekala velká bitva o CACIBa s Kottenem. Ten je nejenom starší a zkušenější, ale navíc velký fešák a pes číslo 2 ve Švédsku. Rozhodčí to nenechával náhodě, nechal nás v kruhu pěkně dlouho, psi zkoumal ze všech úhlů (včetně „podvozků“).

Gambo a Kotten - CACIB

A nakonec vybral Gambíka s odůvodněním, že má lepší hlavu, která dělá psa. Jupíííí. Byli jsme spokojení, protože díky CACIBovi jsme získali poslední bodíky a Gambo se stal KLUBOVÝM ŠAMPIONEM.

Pak jsme se do kruhu vrátili ještě jednou a naposledy – o vítěze plemene. Sotva jsem Gambíkovi srovnala nohy, tak verdikt byl vyřčen. Rozhodčí to komentoval: „Když se mi něco líbí, tak si to pamatuju.“ A dal Gambovi i poslední cennou trofej – BOB.

Posuzování BOBa

S rozhodčím Karlem Hořákem

Sotva jsem rozdýchali BOBa, objevila se u nás Kristýnka, která se věnuje juniorhandlingu. Vypůjčila si Gambíka na soutěž v této náročné disciplíně. Gamba tak poprvé čekalo běhání po výstavním koberci s někým jiným než páníčkama. Zvládli to spolu hezky, akorát Gambík začal tesknit… Ale i tak se této mladé dámě podařilo probojovat těsně pod postup do finále. Gratulujeme a obdivujeme její odvahu vrhnout se do soutěže s neznámým psem.

Odpoledne jsme čekali na soutěže FCI skupin. Gambo se zahříval pod bundou a okukoval mladé mažoretky. Děti on má moc rád a nechá si od nich líbit snad všechno.

Mažoretky

Nakonec došlo na posuzování V. FCI skupiny, kam patří primitivní plemena včetně basenjiho. Do kruhu nastoupil neuvěřitelný počet BOBů, tak hojnou účast jsme snad ještě neviděli. Poctivě jsme obíhali výstavní kruh (který se velikostí blížil dostihovému oválu…)

Posuzování V. FCI

Posuzování V. FCI

Gambík prošel oběma síty rozhodčí a dostal se do užšího výběru. A nakonec získal skvělé čtvrté místo a další pohár do své rozrůstající se sbírky.

BIG 4

Gambo pózuje

Spokojení a unavení jsme se vydali domů oslavit úspěch rezáče. Ze zvyku ještě honem zapsat výsledek a mrknout, kolik bodů získáme za dnešní úspěch v soutěži Basenji roku…a díky porážce necelé dvacítky basenjíků Gambo získal dost bodů, aby se dostal na první místo a získal tak titul Basenji roku 2008.

Páníčci to oslavili dobrou večeří, Gambo taktéž a navíc vydatným spánkem.

Tři komentáře k příspěvku „Konec výstav v Čechách…alespoň pro letošek”

  1. Haya říká:

    Mnoho gratulací k velmi úspěšnému období Gambíčkovy kariéry přeje… Haya s páníčkama

  2. Hana S. říká:

    To je ale úspěšné kuřátko ! Se vám, zdá se, pěkně vyvedl. Snad i ty moje kuřátka budou šampioni.

  3. plemena psů říká:

    krasny psik…gratuluji :-)

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.