MVP Litoměřice 25.5.2008

Tak jsme po krátké době vyrazili opět na mezinárodní výstavu, tentokrát do Litoměřic. Gambo byl přihlášený do mezitřídy spolu se svým bráškou Gustíkem. Ráno Gambo neměl dobrou náladu, byl nesvůj a po příjezdu na výstaviště se to zhoršilo. 

Pavilon byl přeplněný pejsky všeobecně. Basenjíků bylo 21, to už je velká konkurence. A taková hromada basenjíků má jiné starosti než způsobně capkat ve vyznačeném kruhu. Spíš měli touhu si ujasnit, kdo to tam povede. Tak jsem to šli s Gambíkem vyběhat, aby byl při předvádění v klidu. Gambo se uklidnil a začal se „usmívat“.

Posuzoval nás stejný rozhodčí jako na výstavě v Bratislavě, pan Piskay ze Slovenska. Před náma byl v kruhu Gambův kamarád Rony (Irongo Hanáček) a získal na své druhé výstavě skvělé ohodnocení VÝBORNÝ 2 ve třídě mladých.

Pak už přišel náš čas. Gambo s Gustíkem opět předvedli svoji bratrskou lásku a i v kruhu se na sebe dívali velmi nevraživě. Nakonec se nám to podařilo oběhnout, ukázat postoj i zoubky a dostali jsme V1, CAC s tímto posudkem:

harmonický pes dobrých proporcí, výborná hlava, dobrá horní i dolní linie, výborný front, trochu volnější zápěstí, výborné úhlení vzadu, dobrá dynamika pohybu

Gustík dostal V2, res. CAC. Gratulujeme!

Pak jsme vběhli do kruhu podruhé, tentokrát s Niccem o CACIBa, rozhodčí se dlouho rozhodoval. A nakonec dostal CACIBa Gambo a Nicco res.CACIBa. Pak už nás čekalo finále o BOBa, tam už byla konkurence pěti psů, ale Gambo to zvládl a dostal BOBa v konkurenci 21 psů – svého druhého za svoji výstavní kariéru a necelý týden po tom prvním.

Abysme si zkrátili čekání na odpolední soutěže a zároveň nechali Gambíka oddechnout, vydali jsme se do litoměřického centra a uhnízdili se ve stinné zahrádce místní restaurace. Gambo tam měl svůj pelíšek a přes dvě hoďky chrupkal.

na_zahradce.jpg

Odpoledne začaly soutěže a basenjíci byli velmi úspěšní. První zabodoval Ankan a umístil se na třetím místě v soutěži mladých psů. Dalším úspěchem bylo první místo v kategorii veteránů Master Mind Out of Africa. Velká gratulace!

Pak už jsme se do kruhu vrhli do soutěže o nejhezčího psa V. skupiny FCI.

v_kruhu.jpg

beh_v_kruhu.jpg

Gambo prošel dvěma vyřazovacími koly a dostal se do první pětky. Nakonec získal skvělé čtvrté místo (BIG 4).

pod_bednou.jpg

Gambo si našel i velkého fanouška, ústeckého hejtmana pana Šulce, který se k nám po gratulacích vrhnul a zjišťoval, jaký že je basenji. Že se mu moc líbí a chtěl by basenjíka domů. Jeho děti si Gamba pohladily a ten spokojeně odtlapkal z pódia slávy.

fanousci.jpg

Gambo tedy za celý den získal V1, CAC, CACIB, BOB, BIG 4. Celkové výsledky budou brzo na stránkách Basenji klubu.

Čtyři komentáře k příspěvku „MVP Litoměřice 25.5.2008”

 1. Míla říká:

  Moc gratulujeme!
  Od rána koukám na všechny možný stránky a sháním nějaké výsledky jak že to všechno dopadlo až teď mě napadlo podívat se k vám kde je opět pěkný komentář.
  Míla Martin a Ankan.

 2. marek říká:

  Děkujeme, Mílo! Ankanovi k CAJCovi a úspěchu v BIS juniorech také gratulujeme.

 3. Hanáček říká:

  Já se samozřejmě také přidávám ke gratulaci písemné- a opožděně také ještě gratulace k výsledkům z nedělní Blavy- je to fakt SUPER START! A jestli můžu tady, tak také gratuluji Ankanovi- super výsledky !Mila

 4. Ilona a Džesika říká:

  Ahoj Ivano!
  Nemáš náhodou mejl nebo telefon na Ankana ninken banken páníčky, potřebuju se s nimi na něčem domluvit. Jestli máš prosim pošli mi ho.-
  Ještě jednou gratuluju Gambíkovi ke skvělému úspěchu na výstavě. Těšim se až si pokecáme na basenži srazu. Nejeli byste náhodiou 24.6. na trénink do Kolína?
  Ahoj Ilona a Džesika.

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.