Náročný duben

Vášnivý lovec

Duben se letos podařil, většinou basenjíka budilo krásné sluníčko. A tak jsme v dubnu vyrazili na několik sportovních akcí. Pokaždé to bylo v Kolíně. 

Gambo ale bohužel nějak přehodnotil svoje zkušenosti z loňské sezóny a rozhodl se, že letos bude zpestřovat závody tím, že bude vybíhat zadečkem napřed. Zatím se nám nedaří mu vysvětlit, že ho to značně znevýhodňuje, co se týče pořadí v cíli. Nu což. Hlavní je, že si to Gambo užívá. Není nad šťastného basenjíka po pár bězích na oválu… a šťastné majitele vybouřeného lovce.

Zde najdete fotodokumentaci z dostihu v Kolíně ze 4.4., z Jarního poháru v Kolíně 11.4. a také tréninku z 30.4., kterého se zúčastnilo snad 15 basenji, není to na Guinnessovu knihu rekordů?

Na konci dubna jsme stihli ještě naši oblíbenou výstavu v Budějovicích. Spousta stánků, velké kruhy, parkování přímo u haly. Sešlo se hodně nových basenjíků, mladých pejsků, kteří se svojí výstavní kariérou teprve začínají. Velký obdiv si zasloužil Masai, který svým zvrásněným čelem dostane každého drsňáka:

Masai

Výstavu posuzoval F. Šimek a Gambo od něj získal V1, CAC, CACIB, BOB a ohodnocení:

Elegantní pes, výborně stavěný, hlava s vráskou, dostatek pigmentu, výborná horní i spodní linie, perfektní zaúhlení, chody prostorné.

Sotva výstava začla, Gambo zabodoval a v deset si pyšně vyšlapoval jako opětovný BOBík. Díky krásnému počasí a spolučekatelství dalších basenjistů a známých (zdravíme naháčky) jsme vydrželi na odpolední soutěže.

Naše roztleskávačky Jana a Shanticka, holky, děkujeme :)

Ashanti

Posuzoval zahraniční rozhodčí. Procházel si předkruh velmi pozorně, psi prohmatával a zkoušel jejich pozornost. Ve finálovém kruhu při výběru do užšího kola nás bez pozastavení přešel… a pak udělal krok zpátky a vybral Gambíka. Při posuzování po jednotlivcích psech v závěrečné desítce se Gambo předvedl, běželi jsme rovně od rozhodčího, otočka, běh zpátky a Gambo začal radostně na rozhodčího jódlovat, to u něj vykouzlilo pobavený úsměv.

Pobavený rozhodčí

A snad i Gambovo nadšení pro předvádění se mu v konkurenci mnoha krásných psů pomohlo k získání BIG 4.

BIG 4

Pak už jen výběr správné hračky a pamlsku a hurá zpátky domů, dospat ten hektický měsíc. A to ještě basenjík netuší, co na něj páníčci šijí na květen … sladké sny.

Další fotky z Budějovic najdete zde.

Jeden komentář k příspěvku „Náročný duben”

  1. Gustík, Toník říká:

    Ahoj, bráško. Máš naše velké uznání za velmi úspěšné vystoupení na výstavách. Moc Ti gratulujeme k získání ICH a také poslední výstavě. V naší smečce se teprve budíme ze zimního spánku. Zřejmě se uvdíme na klubovce. Kousštípanec posíláme také páníčkům

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.