První dostihová sezóna

Protože si Gambo splnil dostihovou licenci, vyrazili jsme na závody, aby se ušák pořádně vyběhal. První dostih si Gambík zaběhl v Mladé Boleslavi na Prvního máje – FriendlyCup. Počasí nám sice moc nepřálo, protože poprchávalo a sluníčko se ukázalo až v poledne. I to způsobilo účast jen dvou basenjíků, s Gambíkem běžela Cituli Owando. Gambo při obou bězích vyběhl se zpožděním, ale pokaždé ztrátu bravurně dohnal a zvítězil.

Gambo s dečkou

Odpočinek po běhu

Další prodloužený víkend jsme vyrazili na Moravu, kde Gambík dva dny řádil se svými velkými kamarády – pudlíkem Samíčkem a voříškem Žerďou. Mimo jiné nepozorovaně proklouznul brankou k slepicím a pořádně je prohnal. Když jsme ho vyvedli, tak stál u plotu napružený tak moc, že by to byl nejdokonalejší výstavní postoj. Dva dny si pořádně užil, celou dobu běhal nebo se hřál na sluníčku.

opalování

Gambík se ale vyřádil až moc, byl tak unavený, že když jsme následující den dojeli do Boleslavi na další závod, tak to s ním ani nehlo. A to normálně ječí nadšením ještě v autě. Teď ale polehával na dece a slunil se, kůžička ho vůbec nezajímala.

Na dece

To se projevilo i na startu, nemotivovaný Gambík vybíhal „zadkem napřed“. Než se vymotal, byli ostatní sprinteři dávno za první zatáčkou. Gambo to ale nevzdal. I když vlastně neviděl ani kůžičku, ani běžce před sebou, tak statečně vyrazil a náskok z velké části stáhnul. A to byl velký výkon, že běžel vlastně jen po dráze bez návnady. Gambík doběhl poslední, ale pro nás byl stejně vítěz, protože to nevzdal.

Samotný dostih vyhrál Balú, druhá byla Batuulka a třetí Citulka. Poslední byl Gambo.

Budeme muset potrénovat start, v tom nám pomůže kolínská dráha, kde pes vidí kůžičku už z boxu. Sportu zdar!

Jeden komentář k příspěvku „První dostihová sezóna”

  1. Ilona a Džesika říká:

    Ahoj páníčci a Gambíku!
    Gratuluju Ti k obrovskému dostihovému výkonu, nic si z toho nedělej že se ti ten druhej běh nepovedl příště to bude lepší vždy máš dostihovou kariéru před sebou!!! Ještě ti blahpopřejem k výstavnímu uspěchu v Bratislavě super.
    Tak co pojedete na trénink 24.5. do Kolína? Mohli by jsme se s Vámi svézt z Prahy? Dejte vědět.
    Ahoj Ilona a Džesika.

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.