První pořádný coursing

Poslední únorový den jsme se vydali do Chrudimi na coursing. Náš teprve druhý trénink. A hlavně první běh v letošním roce. Moc jsme se těšili a doufali, že vyjde předpověď, která slibovala skoro jarní den. Ráno jsme vstali ještě za tmy a vyrazili na východ.

Kousek za Prahou začalo zlověstně pršet a objevovala se černá mračna. Pořád jsme věřili, že v Chrudimi vysvitne sluníčko, ale zázrak se tentokrát nekonal. Poprchávalo a bylo pošmourno. Déšť naštěstí dopoledne ustal, takže jsme mohli postávat kolem dráhy a sledovat licenční běhy pejsků. 

Gambo tak moc chtěl běhat, že pořád kvílel a hejkal a snažil se nás přesvědčit, že bysme ho měli pustit rovnou…na co nějaké čekání, já bych jim to ukázal :-)

Společně s námi čekala ještě naše mladší sestřička Haya. Původně jsme chtěli dát každý sólo běh a jeden společný nakonec. Ale čekání se bohužel kvůli závadě na technice natolik protáhlo, že jsme se na poslední chvíli rozhodli pustit je rovnou spolu. Bohužel jsme na další běh už neměli čas čekat.

Gambo i Haya měli už na krku coursingové obojky (bohužel oba dva bílé). Na startu se Gambo tak vzpouzel, jak chtěl vystartovat, že to naopak způsobilo pozdní start.

Start

Jinak bez chyby oba vyrazili, Gambo zkoušel z obou stran, kudy by Hayu oběhl, aby do ní nedrcnul…za zatáčkou se dostali vedle sebe, Haya tam škobrtla v bahně a trošku ztratila, ale všechno se srovnalo v poslední zatáčce.

Běh

Běh do cíle

Cíl

Oba dva se s nadšením zahryzli do kůžičky a dostali od rozhodčí pochvalu, že takto by to mělo vypadat. Nejde o to, kdo je v cíli první, ale jak si nadbíhá a jak probíhá spolupráce mezi psy. Prostě basenjíci se ukázali jako geniální lovci. Aby ne…trénink při lovení čehokoliv ze stolu z nich dělá mistry.

Více fotek najdete zde.

Už se těšíme, až zase vyrazíme někam na coursing nebo dostihy.

Jeden komentář k příspěvku „První pořádný coursing”

  1. Haya a páníčci říká:

    …jj, rádi vzpomínáme a těšíme se na další akcičku s pesanama :-)

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.