Tenkrát v květnu

Gambo přes léto ani trošku nezahálel, naopak jeho program byl natolik plný zajímavých akcí, že páníčci nestihli prokousat se všemi událostmi a fotkami a vytvořit mu záznam do jeho životních memoárů. Tímto se Gambíkovi i věrným čtenářům omlouvají.

Květen byl ve znamení začátku coursingové kariéry. Gambík se pro letošní sezonu rozhodl věnovat se coursingu a dal to dost jasně najevo tím, že v dostihovém boxu se otáčel prdelkou dopředu :)

A prvním coursingem byla rovnou nominace na ME v České Vsi. Vydali jsme se na romantickou projížďku směr Jeseníky, ubytovali se na ranči a užívali si jarního sluníčka. Gambo byl nadšený z koní, kterých bylo na ranči požehnaně. Tak velcí psi ho prostě ohromovali.

Gambo a kůň 

První běh proběhl v kopcovitém terénu dobře. V druhém běhu se však návnada ve vysoké trávě ztratila, Gambo několik minut zuřivě běhal po louce a hledal. Adrenalin mu díky tomu stoupnul tak vysoko, že v cíli zapomněl přibrzdit a předvedl tak před samotným killem i parádní gymnastický kousek:

kotoul

Za svůj běh si Gambo vysloužil celkem 169 bodů (na tomto závodě se hodnotilo v každém běhu do maxima 100 bodů). Ani to ho však nedostalo do „reprezentace“ na ME. A to bohužel z dost podivného důvodu, basenjíci na ME nejsou povoleni. Rozhodující elita by se někdy měla přijít podívat, jací jsou basenjíci nadšení lovci :)

Více fotek zde.

Aby toho neměl málo, hned následující den odpoledne jsme už byli rozloženi na dece na dostihové dráze v Bratislavě, kde se konalo coursingové mistrovství Slovenska. Protože basenjíci byli jen dva (zdravíme Kipi), byli zařazení do kategorie MIX.

Gambo s Kipi se vrhli do závodění s velkým nadšením.

Start v Blave

Gambo se předvedl hlavně v killu:

Kill v Blave

Po obou bězích měl Gambo stejný počet bodů jako border kolie (371,5), protože však dle regulí vítězí závodník s větším počtem bodů v druhém běhu, získal Gambo stříbrnou medaili. Kipi byla hned v závěsu třetí. Oba začínající basenjíci tak udivili veškeré zkušené okolí a spokojeně odjeli s medailemi, granulemi a madlem do koupelny :) Ceny v psích závodech mohou být dost překvapivé…

Více fotek z Bratislavy zde.

Posledním květnovým coursingem byl bodovací závod v Kralupech, Gambo byl bohužel opět jediným zástupcem plemene, takže po dvou hezkých bězích získal nepřekvapivě první místo a celkem 330 bodů.

Gamba tak na celé akci nejvíce zajímal televizní štáb:

Gambo jako filmová hvězda :)

A protože byl před námi prodloužený víkend, vydali jsme se rovnou ze závodiště do Bratislavy na naši oblíbenou dvoudenní výstavu.

První den jsme v kruhu strávili asi 10 vteřin, dostali jsme V2, res CAC a vyrazili s Gambíkovou dcerou Nibinkou na úžasnou procházku kolem Dunaje. Oba dva se dokonale vyřádili, takže následující den byl Gambo tak znavený, že byl ve výstavním kruhu skoro tažen jako dřevěný kačer na provázku, bohužel však neměl kolečka.

Kupodivu to nezabránilo v předvedení své krásy a získal V1, CAC, CACIB. Spokojenost tedy velká. Fotky budou brzo v galerii.

Poslední květnovou akcí byla mezinárodní výstava v Litoměřicích, kam se sjela pěkná skupinka basenjíků. Gambo se předvedl s naprostým přehledem (kéž by měl takovou náladu vždycky) a od rozhodčího získal V1, CAC, CACIB, BOB, čímž splnil poslední podmínku pro udělení titulu INTERŠAMPION. Spokojení z vydařené akce jsme tedy zůstali na odpolední soutěže, fandili Shantičce a Bossíkovi v boji o nejkrásnější pár, kde získali úžasné druhé místo. Gratulujeme!!!

Za úmorného vedra, které se Gambovi líbilo, jsme se vydali do závěrečného kruhu, který se rozprostíral na rozpáleném asfaltovém plácku bez pořádného koberce. Rozhodčí to bral velmi poctivě, nechával všechny bez výjíimky běhat všemi směry. A nakonec Gambo získal parádní místo BIG 2, na prvním místě se umístil krásný pan Akita inu, se kterým se potkal už v Mladé Boleslavi, kde bylo pořadí opačné. Spravedlnost musí být :)

Spokojení, plní dojmů a s náručí vrchovatou poháry jsme se vydali směrem domů k zaslouženému odpočinku po náročném květnu.

Jeden komentář k příspěvku „Tenkrát v květnu”

  1. Gi říká:

    Že ses ani nepochlubila, ze mas hafana…

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.