Velká akce v Brně

Tak i do naší republiky dorazila první dvouvýstava – DuoCACIB v Brně 7.-8.2.2009. Vyráželi jsme v pátek navečer a cestou se potkali s Akim a jeho páníčky. Basenjíci byli hodně překvapení, ale nakonec teda překousli, že budou trávit víkend společně v penzionu i na výstavě.

Seznamování bylo typicky basenjikovské, pán z penzionu se pořád ochomejtal kolem a čekal, co z toho bude… Kluci se trošku poškádlili, na vycházce u vody se obcházeli jako dva kohouti…chce to čas :) 

Večer jsme vyrazili do místní hospůdky se posilnit a vymyslet strategii na nadcházející výstavní den. Aki usnul na židli a Gambík na klíně a už si sebe nevšímali. V penzionu se Gambovi moc líbilo, neustále v noci chodil pít do kuchyně a blikal světlem na chodbě, které mělo pohybový senzor… páníčci byli moc nadšení :-D

Ráno jsme vstali do jarního dne, na obloze azuro, venku docela teplo, silnice volné…ideální začátek náročného víkendu. V klidu jsme našli naši halu i kruh, který byl krásně pokrytý kobercem. Basenjíci byli první na řadě. Jeli jsme do Brna se skromnými cíli – dostat aspoň resCACe a splnit si českého šampiona.

Gambovi dojel fandit i jeho největší kamarád Samík s páníčky. O to víc se snažil, aby se ukázal v tom nejlepším světle.

Když dorazil rumunský rozhodčí, byli všichni překvapení, Trautenberk by mu mohl vousy závidět. Když odložil kovbojský klobouk a začal posuzovat, bylo jasné, že to bude těžký boj, tituly rozhodně neházel na všechny strany.

7.2. Třída šampionů - Donner a Gambo

Gambo ale zabojoval a získal V1, CAC, CACIB a kvalifikaci na Crufts 2010 s tímto posudkem:

Elegantní pes, typický vzhled, krásná hlava, korektní pohyb, opravdový šampion.

To je Gambův zatím asi nejkrásnější posudek… být označený za opravdového šampiona je velká čest :) Navíc Gambík splnil Český šampionát.

BOBa vyhrála zaslouženě Gambova mladší sestřička Hanička, u které už se to stává pravidlem. Gratulujeme!!!

Gambo si odnesl krásnou medaili, pohár a od páníčků dostal obrovské chrochtající prase – momentálně již bez uší, nikdo je totiž nemůže mít větší než Gambík… Prošli jsme společně všechny stánky, pesouři si vysloužili smradlavé střívka a Samík fešácké nové vodítko a hřeben na svoje kudrlinky.

7.2. -Gambo s prasátkem

Jako nejveselejšího pejska jsme opět ocenili lundehunda:

7.2. - lundehund

Pak už jsme se rozloučili a vyrazili do penzionu dospat ranní vstávání. Gambík se zahrabal pod peřinu a do večera se nehnul.

Večer jsme opět vyrazili do místního podniku probrat zážitky, pochvalovali jsme si moc hezkou organizaci výstavy a krásné počasí. Abysme nepřechválili, tak v neděli jsme se probrali do silného deště, který vydržel celý den. To není správné počasí pro afričánky.

Honem jsme pelášili do haly a zaujali pozice u kruhu, kde jsme byli opět první na řadě. Tentokrát posuzoval český rozhodčí – pan Dostál. Druhý výstavní den jsme brali už jen jako oddychový, protože šampionát už byl doma, ale protože nebyl uznaný „na papíře“, nemohli jsme začít sbírat výsledky na Grand šampiona…

S klidem jsme tedy nastoupili do třídy šampionů opět s velkou konkurencí Donnerem. A opět Gambo profesionálně zapózoval a proběhnul se po kruhu a získal V1, CAC.

8.2. třída šampionů - Gambo a Donner

8.2. - posuzování v kruhu

Čekali jsme na výběr CACIBa společně s Akim a Kottenem. V kruhu si stoupli pěkně do lajny a ukazovali své přednosti. Bohužel Kottenovo vodítko se rozpadlo a ten nadšený svou nenadále nabytou volností udělal velký skok a přistál přímo na Gamboušovi se snahou zničit konkurenci :)

8.2. Kotten a Gambo

Gambo tak pěkně vylekaný získal svého dalšího CACIBa a vrátil se do kruhu ještě v boji o BOBa, kterého získal. Byla to příjemná náplast na hlodanec v tlapce.

Celkově tedy V1, CAC, CACIB, BOB a posudek:

Úplný nůžkový skus, ušlechtilý pes, v kostře bez vady, perfektní postoj, užší pohyb předních končetin, standardní osrstění.

8.2. závěrečné foto s rozhodčím

Gambo tak spokojeně odjížděl zásobený metály, hračkami a pamlsky z Brna.

Více fotek najdete zde.

Dva komentáře k příspěvku „Velká akce v Brně”

  1. fialova říká:

    Gratulejeme Gambíčkovi i páníčkům, není načase založit Gambo fan club? A kam se vejdou ty poháry a metály? Bude cinkat jako ruský generál.

  2. ivana říká:

    Gambíček má zatím na metály vyhrazenou pracovnu… No snad se nebude kvůli němu muset přistavovat :-D

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.