Víkend na Slovensku a MVP Duodanube

Protože Gambík už je zase u páníčků v Praze, vyrazili jsme na víkend do Bratislavy a spojili to s dvojitou mezinárodní výstavou v Bratislavě. Vyrazili jsme v pátek navečer a těšili se na hezké počasí a procházky lesem. Předpověď počasí nás ale už dopředu připravila na to, že to nebude úplně jednoduché.

Večer jsme dorazili do našeho hotelu kousek od Blavy a hlavě přímo u lesa v podstatě ve stejnou chvíli jako Gambíkův kamarád dobermann Maxim (Exploited Restless Heart). Gambo hned na pokoji vyzkoušel kvalitu bílého povlečení a hezky se rozvalil uprostřed postele. Vyrazili jsme na chvíli ven, ale zima byla neuvěřitelně vtíravá, tak jsme se všichni běželi zahřát do místní hospůdky.

Ráno nás čekalo kruté vstávání a výprava na výstaviště. První výstavní den jsme byli na řadě jako první plemeno, takže žádné nepříjemné čekání nebylo (byli jsme moc rádi, protože naše skvostné židličky nám ukradli na poslední výstavě v Boleslavi). Posuzoval nás rozhodčí z Nizozemí pan Jipping.

Rozhodčí přemýšlí :)

V kruhu byl bohužel trošku zmatek, protože došlo k přeřazení jednoho ze psů do jiné třídy a vedoucí kruhu nebyl schopný zjistit, koho má kdy zavolat, což v kombinaci se zahraničním posuzovatelem bylo opravdu úplně matoucí. Velmi kuriózní bylo, že Gambo byl jediným přihlášeným červenobílým basenji (ostatní zastoupili černobílou, trikolorní i brindle).

Gambíček dostal celkovou známku V1, CAC, res. CACIB a toto ohodnocení:

20 měsíční krásný mladý pes, pěkné kvality, správná horní linie, pěkná hlava, pěkné tělo, typická hlava, správné uši, korektní úhlení, správný výraz, krk dobrý, úhlení odpovídá standardu, dobrý ocas, dobrý pohyb, vpředu na úzko.

Gambíček za skvělý výsledek dostal několik mlsek, plyšovou chobotnici a králičího peška, kterého hned částečně oholil :)

Protože jsme byli s vystavováním hotovi už před jedenáctou, měli jsme čas si to pořádně užít. Vyrazili jsme do hlavní haly omrknout agility (a postesknout si, co našeho psíka nikdy bavit nebude, ale co nám mnohokrát vynahradí svým nadšením, když může běžet dostih a polapit kůžičku v cíli). Gambíkovi se to moc líbilo, každého pejska pozorně sledoval a  jeho hlava a oči přesně kopírovaly dráhu a pohyb soutěžícího psa. Kdo by řekl, že pes dokáže být takový zapálený fanoušek.

Pak už jsme vyrazili fandit Maximovi, který sice neměl svůj den, ale moc dobře věděl, že má čas si to vynahradit v neděli. Vrátili jsme se zpátky do hotelu a dali si pořádnou obědovečeři.

Gambík u stolu
Maxim

Všichni už jsme byli hodně unavení, tak jsme zalezli na chvíli do pelíšku.

Gambo v posteli

Večer jsme ještě vyrazili s Maximem ven, kluci pobíhali po areálu a my jsme za nima podupkávali zimou. Gambo si neodpustil svůj zlozvyk a snažil se recyklovat zbytky v ohništi. Hodně nás mrzelo, že nevyšlo počasí (bylo jen 16 stupňů), o to víc jsme se ale těšili na neděli, kdy už mělo být sluníčko a mnohem tepleji.

Ráno se Gambo seznámil s mopslí slečnou, která se mu moc zamlouvala. Tak snad nebude na podzim flegmatický ke své roli nastávajícího otce :)

Vyrazili jsme znovu do Bratislavy. Sehnali jsme konečně nové výstavní sedátka (s nápisem Gambova oblíbeného krmení Orijen) a čekali na posouzení. Před náma byly Akity, tak se bylo na co dívat. Gambo se hezky uvelebil na klíně a pozoroval cvrkot.

V křesílku

Když jsme vyrazili do kruhu, Gambo už byl trošku rozespalý, ale nakonec se probral a na francouzskou rozhodčí se vyloženě křenil nadšením.

Gambo při posouzení
Gambo v kruhu

Gambo získal V1, CAC. Pak jsme se do kruhu vrátil ještě v boji o CACIBa. Kde Gambíka porazil černobílý pes z Polska a Gambo tak celkově získal V1, CAC, res. CACIB.

O CACIBa

Získal tedy naprosto shodnou známku jako v sobotu a k tomu toto hodnocení:

Výborná velikost, výrazná a typická hlava s vráskami, plnochrupý. Korektní krk, správně vyvážené a osvalené tělo. Velmi dobrý pohyb, velmi dobře předveden.

Po soutěži jsme se rozloučili s ostatními basenjíky a s Gambovou chovatelkou Mirkou a vyrazili pro pamlsek. Maxim opravdu vylepšil svůj výkon a dostal skvělé hodnocení V2, res. CAC. A tak jsme se mohli spokojeně vydat zpátky domů, kde Gambo dohání spánkový deficit a spokojeně pochrupkává.

Čtyři komentáře k příspěvku „Víkend na Slovensku a MVP Duodanube”

 1. Haya říká:

  Vůbec nepochybujeme o Gambíkově úspěchu kdekoli bude prezentován. Je to jeden z mála vyvolených. Moc prožíváme každý jeho úspěch a moc obdivujeme i jeho skvělé a oddané páníčky ! Šťastnej pes ! Gratulujeme a ať se to Gambíkovi jako chovnému psu na podzim povede ! O štěňata asi bude eminentní zájem !
  Haya s páníčkama ;-)

 2. Ilona a Džesika říká:

  Ahoj.
  Moc gratuluje gambíkovi ke skvělému výsledku na výstavách, jen tak dál!!!
  Tak co pojedete si zaběhat 30.8. trénink do Kolína?
  Ahoj Ilona a Džesika.

 3. fialova říká:

  Gambíček je pěkný světoběžní, sbírá vavříny a tituly, ale na chalupě nebylo špatně, když jsme se kočkovali, viď, Gambi?

 4. ivana říká:

  Copak Gambík, to je úplný chalupář :) Už se těší, až se zase pokočkujete :)

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.