Výstavní červen

Červen byl veskrze akční a plný výstav. Gambo se rozhodl pokračovat ve svém profesionálním vystupování v kruhu a s radostí s náma vyrazil po vlastech českých i slovenských.

Nejdřív nás čekal Senec, už od začátku to byl jeden problém za druhým, platili jsme kartou, přesto nám tvrdili, že platba nedorazila. Po příjezdu do Sence jsme pochopili, že zdaleka nejsme jediní. Zaplatili jsme výstavu znovu na místě (a stornovali následně platbu kartou) a rozčarovaní z pekelné organizace se přesunuli k našemu kruhu. Velký, travnatý, plný sluníčka. Pro basenjíka ideál. 

Hodina od začátku posuzování, rozhodčí v nedohlednu. Přesun do jiného kruhu, hodina čekání, přesun k původnímu kruhu, další čekání, finální přesun k novému kruhu a po několika langoších i posouzení. Gamba to nerozhodilo a za povzbuzování celého svého týmu (páníčci, Světla a Ivan) si odnesl svého BOBa a v závěrečném kruhu BIG 2. Posbíral velký dárkový koš, kterým podělil své psí kamarády a vydal se na hezký víkend na Moravu.

BIG 2 - Senec

Více fotek zde.

O dva dny později jsme za ranního kuropění vyrazili opět na Slovensko, tentokrát do Nitry. Krásně zorganizovaná výstava, nepříjemný rozhodčí, ale Gambík si odnesl V1, CAC, CACIB, Grand Prix Slovakia 2009 winner, BOB a BIG 3. Společně jsme pak vytleskali a vyjásali BIS krásnému afgánovi.

Gambo Nitra 09

Více fotek zde.

O týden později k nám na víkend dorazila Gambova velká kamarádka Batuulka, první půl hoďku sice po sobě řvali jako dva naštvaní tygři, ale pak si začali hrát a užívat si. Hezky šli navštívit kolegy do práce (vymést odpadkáče a účastnit se porady). V sobotu jsme vyrazili do Stromovky společně s Robertem a Ozzym. Smečka o třech basenjících už je docela zážitek.

Batuulka, Gambo a Ozzy - ten třetí černý vzadu ;)

Více fotek zde.

V neděli jsme společně vyrazili na výstavu do Klatov, Batuulka byla vzorná společnice a pokojně pochrupávala na sluníčku nebo v domečku. Gambo ji gentlemansky hlídal, nikdo se nesměl přiblížit k naší dece :)

Pohoda v Klatovech

Pan rozhodčí Šimek nám udělal velkou radost, protože nás vítal se slovy: „Aaaa, to je ten krásný basenji.“ To se pak dobře vystavuje. Ale nic nám nedal zadarmo, o BOBa jsme běhali sami, přesto nás nechal běhat pěkně dlouho, abychom si toho vážili :)

Gambo nakonec vybojoval i BIG 5, celkově tedy čtvrtého BIGa za sebou.

Měli jsme opěr naši milou společnost: Světlu a Ivana, kteří okukovali lundíky:

Ivan a lundík

Více fotek z Klatov najdete zde.

Poslední červnovou akcí byla klubovka v Dole. Letos jsme nejeli na celý sraz. Pro Gambíka je to velký stres, protože ho pokaždé někdo porafal. Vyrazili jsme až v sobotu ráno a užili si pohled na obrovské množství basenjíků. Zároveň jsme viděli naše potomky z vrhu B z Abitibi.

Gambo na výstavě získal ve třídě vítězů V1, CAC a spokojeně a neporušeně vyrazil domů dospat náročný červen.

Gambo klubovka 2009

Více fotek z Dolu zde.

Další klubovka snad bude stejně zábavná ;-)

Petr Mikliš

Čtyři komentáře k příspěvku „Výstavní červen”

 1. fialova říká:

  Ahoj Gambi, nějak ty tvoje novinky zastarávají, my už tady na Moravě budeme mít Mikuláše. A co vy v Praze?

 2. ivana říká:

  Gambík má taky Mikuláše, ale páníčci nestíhají :)

 3. Tereza H. říká:

  nutnost pro všechny páníky basenjíků :)
  http://rlv.zcache.com/…c55g_400.jpg

 4. Tereza H. říká:

  spousta basenji dárků. můj favorit je termohrnek :)
  http://www.zazzle.com/…+funny+gifts

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.