Začátek coursingu na konci roku

Gambo moc rád honí všechno, co se pohne. Tak jako každý správný basenjík. Už si to párkrát užil na dostizích, ale coursing na na něj ještě čekal. A dočkal se díky silvestrovskému tréninku v Kralupech. 

Vyrazili jsme v neděli ráno, Gambík se díval znechuceně na ranní vstávání (o svátcích zásadně až těsně před polednem…), ale nakonec se nechal ukecat a vyrazili jsme do Kralup. Moc jsme se všichni těšili, my na vyřáděného basenjíka a na mladší sestřičku Hayu, kterou jsme ještě neviděli. Gambo na lovení. Stačí říct „kůžička“ a  Gambo stříhá ušima jak zajíček na baterky.

Dorazil taky Ankan, takže jsme se sešli tři začátečníci, coursingem poznamenaní pouze teoreticky. Kluci si chtěli hrát s Hayou, která je moc velká fešanda. Navíc to byla jediná dáma, kterou mohli okouzlovat :)

Haya s paničkou

Haya s paničkou

Jak začal svištět naviják, Gambo začal ječet svým typickým stylem. Lovení ho prostě baví, strašně moc se vždycky těší a žalostně na nás vrhá pohledy, abychom ho pustili…on tu kůžičku přece chytne mnohem líp, než ten pomalý pes, co se tam teď pachtí…

Po třech hodinách čekání (zachránila nás místní občerstvovna) se na řadu dostalo naše trio. První běžela Haya, která to má v krvi. Přestože dostihů tolik neodběha, za kůžičkou se vydala profesionálně a prolítla celou dráhu.

Haya na trati

Haya na trati

Haya v cíli

Haya v cíli

Druhý startoval Ankan, který se dráhy zhostil taky dokonale. Žádne vracení nebo váhání jako spousta jiných psů, ale krásné nadbíhání.

Ankan na dráze

Ankan běží

Ankan v cíli

Ankan v cíli

Třetí byl na řadě Gambík. Strašně se tlačil směrem na kůži, tak moc chtěl vystartovat, že vypuštěním ztratil rovnováhu a trošku rozryl startovací čáru nosem. Plynule ale navázal na tryskový běh a elegantně a velmi rychle doběhl do cíle, kde si ukořistil kůžičku.

Gambo na startu

Gambo na startu

Gambo „krtkuje“

Gambo krtkuje

Gambo na dráze

Gambo na dráze

Gambo v zatáčce

Gambo v zatáčce

S radostí do cíle

Radostně do cíle

Úlovek

Úlovek

Na další běhy už se v tom mrazu čekat nedalo, i tak ale byl první coursingový trénink skvělý. Basenjíci se aspoň trošku proběhli během vánočního lenošení a dali si předsevzetí do nového roku: „Běhat, běhat, běhat!!!“

Více fotek najdete zde.

Jeden komentář k příspěvku „Začátek coursingu na konci roku”

  1. fialova říká:

    Vzala jsem si k srdci dobrou radu a změnila ji na " Cvičit, cvičit, cvičit". Tak ať nám to vydrží.

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.