Zahraniční výstava

V Bratislavě se o víkendu 17. a 18.5.2008 ko­nala dvojitá mezinárodní výstava. Každý den byla ohodnocena všechna plemena. Bratislava není až tak daleko, takže jsme vyrazili na výlet k bratrům Slovákům. 

V pátek jsme sice dorazili až pozdě večer, ale Gambík neomylně poznal, kde si perfektně odpočine – v bíle povlečené posteli penzionu, kde jsme bydleli. Takže hned zalehl a chrupkal. Ráno jsme umyli tlapky, aby bílá bílá byla, a vyrazili na výstaviště. Bratislava je naprosto výjimečná svojí organizací, všude spousta místa na parkování (skoro si člověk připadal, že tam žádná akce není), velké kruhy ohrazené plotkem, všechno čisté (to se možná nezdá důležité, ale když na výstavišti trávíte celý víkend, tak to oceníte).

Bylo přihlášeno 12 basenjíků. Posuzoval slovenský rozhodčí pan Piskay. Gambo dostal svého prvního slovenského CACe (takže V1). A to s tímto hodnocením:

dobrý formát, jemná konstituce, výborná hlava, dobré ucho, dobré horní končetiny, trochu plytší hrudník, dobré úhlení, dobře předvedený v postoji i v pohybu

Na startu

V postoji

S Donnerem a Niccem

BOBa a také skvělého BIG 2. získal Donner. My jsme Gambíkovi vyzvedli medaili a vyrazili do parku, tam jsme se natáhli na deku, Gambík chvíli polehával, chvíli čmuchal kolem deky. Byl moc hodný a choval se jako ukázněná zahraniční návštěva.

V neděli nás čekal italský rozhodčí Tabó. My jsme tam mířili s nadějí získat druhého CACe. Na víc jsme v takové konkurenci ani nepomysleli. Rozhodčí Gamba chválil a Gambovi se Ital taky líbil, pořád ho sledoval a ouška měl pozorně směrem k němu.

Gambík dostal svého druhého slovenského CACe. Pak jsme vyrazili do kruhu o CACIBa s Donnerem. A k našemu údivu jsme CACIBa získali, úplně prvního a zrovna v konkurenci s takovým fešákem. Na závěr jsme vyrazili do kruhu ještě o BOBa. Rozhodčí nás pěkně prohnal kolem. A vybral…Gambíka.

Rozhodčí testuje pozornost

Finále o BOBa

Gambo k V1, CAC, CACIB, BOB získal toto ohodnocení:

typická hlava s dobrými vráskami, dobrý výraz, dobře nesené ucho, dobré proporce, trochu rovné kotníky, dobré úhlení, dobře posazený ocas, plynulý pohyb

Je to náš (teda Gambíkův) úplně první BOB, na mezinárodní výstavě s velmi kvalitní konkurencí a čekala nás první soutěž. Tak jsme přesunuli naše „stanoviště“ ke kruhu závěrečných soutěží. Bylo to hodně dlouhé čekání, Gambík už byl naprosto flegmatický. Když na nás po 4 hodinách přišla řada, tak jsme nastoupili do předkruhu BIG soutěží skupiny V.

Rozhodčí si pejsky prohlížela už tam, přece jen vybírat z asi 20 psů není jednoduché. Naběhli jsme dokruhu, to se Gambo ještě snažil, i v postoji stál moc hezky. Rozhodčí nás vybrala do užšího výběru pěti nejlepších. Pak jsme běhali po jednom kolečka, ale Gambík už byl hodně unavený a šlo to vidět. Takže na oceňované pozice už jsme se nedostali, ale i tak je to úžasný úspěch.

Gambo si z neděle odvezl dvě medaile a pohár za prvního BOBíka. Krom toho si vybral parádní plyšovou kachnu a hromadu smradlavých pamlsků a spokojeně prochrupal celou cestu domů.

Gambův úlovek

6 komentářů k příspěvku „Zahraniční výstava”

 1. Markéta říká:

  Ivanko ještě jednou veliká gratulace k tak skvělému úspěchu! Teď už to půjde samo.Fotky se budu snažit poslat co nejdříve.

 2. Šulová říká:

  Nevím, jestli je šikovnější Gambík nebo páníčci. V každém případě je to velmi pěkný a chytrý pejsek (i dobrý lumpík), ale bez krásných internetových stránek by se o něm nevědělo. Gratuluju k medailím i bezvadným internetovým stránkám! Určitě přijdu zas.

 3. Hana S. říká:

  Gratulujeme Gambíkovi k velkémnu zahraničnímu úspěchu.Jen tak dál ! Jen jestli se Taliánovi nelíbila i Gambova panička !! :-))))

 4. Lucie J. říká:

  Super! Velká gratulace patří Gambíkovi, ale i jeho paničce.

 5. fialova říká:

  Gambíku páníčci jsou skvělí. Gratulujeme – Gambík bude samý metál jako ruský generál.

 6. marek říká:

  Všem moc děkujeme :) Gambíček nám dělá moc velkou radost, tak mu to oplácíme alespoň článečkama na tomto webu :)

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.