Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

Toto fórum je moderované a každý příspěvek musí schválit moderátor fóra!!! Nelekněte se proto, že Váš příspěvek není vidět ihned po odeslání.
A co tady můžete dát? Všechny basenji s PP. Bez PP pouze dospělé pejsky, kteří potřebují nový domov (např. rodinné problémy u současných majitelů), pak štěňátka bez PP, která se narodila nechtěně (nikdo není dokonalý a někdy se podaří...) Nebudou zde uveřejněny inzeráty na miminka bez PP, která byla plánována. Je mi to líto, miminka za to nemohou, ale podporou prodeje takových basenjíků bychom pomáhali tzv. množitelům.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
  Verze pro tisk

Basenjíci bez PP a inzerce
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sobota 7. duben 2012 16:42 

Ahoj, tak známí mých dětí si taky pořídili basenjí slečnu ale bez PP. Bohužel nevěděli, že to nejsou normální pejskové a tak se jí chtěli už po týdnu zbavit. Tak když jsem se to dověděla, nedalo mi to a jeli jsme se na ni "jen podívat" :D ! Rodiče jsou prý s PP, ale prodejce si nepřeje, aby je někde uváděli. Asi, podle mě nejsou uchovněný. Je jí necelých 5 měsíců a jmenuje se Aischa a je náááádherná!
No samozřejmě už se vezla s náma domů. Prostě jsme pořídili Bobulce společnici. První dva dny byly krušný :envy , ale teď už je to super! Bowka už ji vymezila mantinely, co si smí a nesmí k ní dovolit, ale stejně ji stále provokuje - tak jsou zatím stále boje.
Ale je to super :yes.
Jo a ještě něco - snad nebude vadit, když na sraz pojede i Bobulky společnice?

Re: roční pejsek hledá nový domov
PříspěvekNapsal: sobota 7. duben 2012 20:43 

Ahoj!
Já si myslím že to určitě vadit nebude když jí vezmete sebou, vždyt je to také basenjik ne?
pošlete sem Aischy fotku?

PříspěvekNapsal: pondělí 9. duben 2012 17:59 

Ahoj, už jsem se dávno zařekla, že na fórum už nikdy nenapíšu, ale dnes prostě musím.
Připadá mi totiž, že pomalu ale jistě se z chovatelů basenžíků s PP stávají -zachránci nebo se jimi mají stát -nechtěných pejsků bez PP. A co "chovatelé" psů bez PP? Ti nepomůžou,co?A proč taky? Máme přece klub, ten tuto povinnost má! A už teď po prodeji svých úžasných odchovů se těší na příští rok, kdy budou zase produkovat štěňata. A nejspíš je i mrzí, že se basenží holky hárají jen jednou ročně...A chudáci si nepřejí, aby klub věděl, kdo jsou rodiče! To asi proto, aby se náhodou do hledání nových vhodných páníčků nemuseli zapojit a nedejbože si třeba nemuseli nějaké štěně vzít zpět! Že by jim tak vadilo, že by nemohli být členy klubu? To pochybuju....klub o většině těchto "chovatelů" stejně ví!
Cožpak nevidíte, kolik je ještě neprodaných štěňat s PP? Kvalitních štěňat, jejíchž chovatelé vynaložili nemalé peníze na uchovnění, zdravotní testy, výstavy, vycestování za hranice za nepříbuzným basenžím krasavcem? Ta nikoho nezajímají, protože o problémech s jejich umístěním chovatelé na fórum nepíší!
A ještě něco slečně nofrety - píšete, že se pejsek díky vašemu pochopení že chyba byla ve vás změnil a je z něj zlatíčko, no, já o tom tak přesvědčená nejsem. Není to náhodou tím, že jste přišla o práci a jste s pejskem pořád v kontaktu? Umí vůbec být sám doma?
Mirka

PříspěvekNapsal: pondělí 9. duben 2012 18:49 

Mirka píše:
Ahoj, už jsem se dávno zařekla, že na fórum už nikdy nenapíšu, ale dnes prostě musím.
Připadá mi totiž, že pomalu ale jistě se z chovatelů basenžíků s PP stávají -zachránci nebo se jimi mají stát -nechtěných pejsků bez PP. A co "chovatelé" psů bez PP? Ti nepomůžou,co?A proč taky? Máme přece klub, ten tuto povinnost má! A už teď po prodeji svých úžasných odchovů se těší na příští rok, kdy budou zase produkovat štěňata. A nejspíš je i mrzí, že se basenží holky hárají jen jednou ročně...A chudáci si nepřejí, aby klub věděl, kdo jsou rodiče! To asi proto, aby se náhodou do hledání nových vhodných páníčků nemuseli zapojit a nedejbože si třeba nemuseli nějaké štěně vzít zpět! Že by jim tak vadilo, že by nemohli být členy klubu? To pochybuju....klub o většině těchto "chovatelů" stejně ví!
Cožpak nevidíte, kolik je ještě neprodaných štěňat s PP? Kvalitních štěňat, jejíchž chovatelé vynaložili nemalé peníze na uchovnění, zdravotní testy, výstavy, vycestování za hranice za nepříbuzným basenžím krasavcem? Ta nikoho nezajímají, protože o problémech s jejich umístěním chovatelé na fórum nepíší!
A ještě něco slečně nofrety - píšete, že se pejsek díky vašemu pochopení že chyba byla ve vás změnil a je z něj zlatíčko, no, já o tom tak přesvědčená nejsem. Není to náhodou tím, že jste přišla o práci a jste s pejskem pořád v kontaktu? Umí vůbec být sám doma?
Mirka

S tímto nejde nesouhlasit * pěkně jsi to Mirko napsala - také mám poslední dobou dojem ,že se tady budou udílet rady hlavně bezpapírákům -protože jejich *rádobychovatelé * jim neradí a že se tady na foru budou množit články a postřehy jen o bezpapírácích !

PříspěvekNapsal: pondělí 9. duben 2012 19:17 
Administrátor fóra

Takže ještě jednou - Gambovic fórum v žádném případě NEPODPORUJE chov bezpapírových štěňat, naopak se proti tomu snaží co nejvíce bojovat. Jako jednu z cest vidím i snahu osvětlit situaci těm, kteří si basenjíka bezPP pořídili. Pokud jim díky diskuzi zde dojde, že to není správna cesta chovu těchto úžasných psů, a pokud díky tomu případné další štěňátko bude s PP a budou tyto názory předávat dál, dovoluji si tvrdit, že jsme udělali hodně. Zároveň pro mě žádný majitel basenjíka bez PP není méněcenný.
Druhá cesta je, že v sekci inzerátů může být basenji bez PP pouze tehdy, pokud je DOSPĚLÝ a hledá se mu nový domov. Hledáme tak nový domov všem basenjíkům, myslím, že docela úspěšně. Navíc beru jako jakousi formu zodpovědnosti, že majitel nový domov hledá, že rovnou psa nevykopne někde u krajnice...
Na druhou stranu mi přijde nezodpovědné, že je ještě hromada nezadaných štěňat s PP, je problém najít vhodné majitele, ale už je nahlášena hromada dalších vrhů. Počet vhodných majitelů pro basenjíky se limitně blíží nule a mám pocit, že trh je dost přesycen.
Inzerát si sem může dát úplně každý chovatel basenjíků s PP, ale jaksi to skoro nikdo nevyužívá. Takže nevidím žádné upozadění poctivých chovatelů, spíš častou neaktivitu...

PříspěvekNapsal: pondělí 9. duben 2012 20:00 

ivana píše:
Takže ještě jednou - Gambovic fórum v žádném případě NEPODPORUJE chov bezpapírových štěňat, naopak se proti tomu snaží co nejvíce bojovat. Jako jednu z cest vidím i snahu osvětlit situaci těm, kteří si basenjíka bezPP pořídili. Pokud jim díky diskuzi zde dojde, že to není správna cesta chovu těchto úžasných psů, a pokud díky tomu případné další štěňátko bude s PP a budou tyto názory předávat dál, dovoluji si tvrdit, že jsme udělali hodně. Zároveň pro mě žádný majitel basenjíka bez PP není méněcenný.
Druhá cesta je, že v sekci inzerátů může být basenji bez PP pouze tehdy, pokud je DOSPĚLÝ a hledá se mu nový domov. Hledáme tak nový domov všem basenjíkům, myslím, že docela úspěšně. Navíc beru jako jakousi formu zodpovědnosti, že majitel nový domov hledá, že rovnou psa nevykopne někde u krajnice...
Na druhou stranu mi přijde nezodpovědné, že je ještě hromada nezadaných štěňat s PP, je problém najít vhodné majitele, ale už je nahlášena hromada dalších vrhů. Počet vhodných majitelů pro basenjíky se limitně blíží nule a mám pocit, že trh je dost přesycen.
Inzerát si sem může dát úplně každý chovatel basenjíků s PP, ale jaksi to skoro nikdo nevyužívá. Takže nevidím žádné upozadění poctivých chovatelů, spíš častou neaktivitu...

Pro mě ani pejsek bez PP není méněcenný, když už bohužel je! Ale o jejich množení a množitelích dobré mínění prostě nemám.
A že jsou plánované další vrhy, když jsou neprodaná štěňata? A proč asi jsou neprodaná? Kolikpak bylo bezpapíráků? 30? Trh se nasytil, to tedy jo.
Nové vrhy jsou plánované většinou hodně dopředu, kdyby se nemělo krýt do prodání všech štěňat, asi by se nekrylo nikdy. Tedy krylo, hlavně neuchovněné feny a feny bez PP. To bychom mohli zrušit klub nebo ho přejmenovat na klub přátel afrických voříšků...
Mirka

PříspěvekNapsal: pondělí 9. duben 2012 20:31 

Pochopím, když si štěně bez PP pořídí člověk neznalý, který neví co vlastně papíry jsou a proč je pejsek nemá nebo má. Ale když vím, jak to s chovem bezPP vypadá? Žádné informace o zdravotním vyšetření, o rodičích, o tom kde fena a štěňata vyrůstají, v podstatě nic...
Když tohle všechno vím, proč si budu pořizovat štěně bez PP (hlavně, jak už bylo řečeno, když v klubu je ještě dost kvalitních stěňat s PP na prodej)? Když budu chtít nějakého psa zachránit, proč nezajít do útulku, kde je pejsků čekajících na nové páníčky habaděj?

http://www.astheniabasenji.com

PříspěvekNapsal: pondělí 9. duben 2012 21:06 

No to je asi věc každého jednoho člověka a tím, že se zde budeme jakkoliv napadat se nikdy nedobereme lepších výsledků. Většina z nás, jak píše Irena ví, jak to s chovem bez PP je, ale pokud si někdo z nás toto "špatné" štěně pořídí nejspíš k tomu má nějaký důvod a je to jeho rozhodnutí. A zpětně nenaděláme nic.
Jsou zde zkušení chovatelé, kteří by se měli zaměřit na příspěvky na podporu chovu a všeho dobrého, co se plemene basenji týče a ne se pouze rozčilovat nad psy bez PP.
Pokud se rozhodnete nepřispívat z nějakého pro mě malicherného důvodu nikomu tím nepomůžete a basenjíkům už teprve ne.

PříspěvekNapsal: úterý 10. duben 2012 7:30 
Hlodavec Roku
Hlodavec Roku

Cituji ze stanov klubu:
"Klub se ve své činnosti zaměřuje na péči, zdokonalováni a rozvoj plemena basenji, na organizování a zabezpečování cílevědomé plemenitby, na zvyšování úrovně chovu plemena a to jak z hlediska exteriéru, tak i povahových vlastností."

Proto všichni basenji zařazení do chovu musí projít bonitací a splnit její podmínky v oblasti zdraví, exteriéru a povahy. Ne všichni basenji splní tyto podmínky a někteří jejich majitelé na nich chovají i když jim to nebylo doporučeno.

BKB nikdy nebude podporovat ani propagovat chov jedinců bez PP, protože to odporuje cílům pro které byl založen.

Na druhou stranu má BKB zájem, aby všem basenji byla poskytována náležitá péče a jejich majitelé měli dostatek informací o vlastnostech tohoto plemene. Pokud se na nás obrátí s žádostí o radu majitel basenji bez PP, tak mu ji poskytneme. Zároveň jej upozorníme na možná rizika, která jsou s basenji bez PP spojena a upozorníme ho na výhody psa s PP( jistí rodiče, dobrý zdravotní stav a exteriér, chovatelský servis...).

Je na každém jedinci zda se rozhodne mít doma basenjika s PP nebo ne. Naším úkolem je informovat laickou veřejnost o výhodách čistokrevných jedinců a k tomu by mělo sloužit i toto forum.
Záleží jen na naší aktivitě, jestli zde bude víc příspěvků o psech bez PP nebo o psech s PP.

PříspěvekNapsal: úterý 10. duben 2012 15:39 

Mirka píše:
Mirka

Musím Vám dát za pravdu že je nespravedlivé množit pejsky bez PP a chápu Vás.
Já jsem k Basenjikovi přišla úplně náhodou, přítel se do jednoho zamiloval a pořídil nám ho. Myslel si že když ho nechceme na výstavy a na chov tak nám stačí bez PP. Pak mi zůstal, ale to je jiná věc...
Jistě že je to tím že jsem s ním více v kontaktu. Musela jsem si k němu najít cestu a začít ho brát jako basenjiho a né jako jakéhokoli jiného pejska. Doma bývá docela často sám (i když práci nemám) a nic nevyvede. Spíš začne provokovat když jsem doma a nevšímám si ho, to začne vymýšlet různé skopičiny abych si ho všimla.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina