Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

Toto fórum je moderované a každý příspěvek musí schválit moderátor fóra!!! Nelekněte se proto, že Váš příspěvek není vidět ihned po odeslání.
A co tady můžete dát? Všechny basenji s PP. Bez PP pouze dospělé pejsky, kteří potřebují nový domov (např. rodinné problémy u současných majitelů), pak štěňátka bez PP, která se narodila nechtěně (nikdo není dokonalý a někdy se podaří...) Nebudou zde uveřejněny inzeráty na miminka bez PP, která byla plánována. Je mi to líto, miminka za to nemohou, ale podporou prodeje takových basenjíků bychom pomáhali tzv. množitelům.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
  Verze pro tisk

Re: Basenjíci bez PP a inzerce
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úterý 10. duben 2012 17:02 
Hlodavec Roku
Hlodavec Roku

tak se psy bez PP je to asi tak - prostě mentalita lidí - 90% lidí mi řekne,že psa s PP nepotřebujou,protože na výstavy nechtějí chodit !! :head - zkrátka tu chybí informovanost,že PP není jen kvůli výstavám...a taky jde o to,že "běžný zájemce" o štěně nemá ani nejmenší potuchy o tom,co se skrývá za cenou štěněte s PP,takže řekne,že mu stačí štěne bez PP za 1.500,- /šílená cena !!/,než aby dal několik tisíc...no párkrát jsem se snažila to někomu vysvětlit /zpravidla člověku,který se chystal pořídit si psa/,ale ....je to házení perel sviním..... :cry

PříspěvekNapsal: úterý 10. duben 2012 18:19 

Já hlavně nechápu, že se někdo vůbec pouští do bezpapírových štěňat těchto málopočetných plemen a ještě k tomu plemeno, které není jen tak pro někoho...není jednoduché ho udat s PP natož bez PP (i když je mi jasné, že na neznalého člověka může lehce zapůsobit prodejní cena psa bez PP)...každopádně si myslím, že i basenji bez PP je basenji a pokud se nějaký ocitne v nouzi, taky je mu třeba pomoci - on za to nemůže, že nějaký hlupák byl líný uchovnit jeho rodiče...

PříspěvekNapsal: středa 11. duben 2012 10:39 

Musím souhlasit s velmi velmi malou informovaností na co vlastně papíry jsou, sama jsem dlouho nevěděla o co tady vlsatně jde... :think

PříspěvekNapsal: středa 11. duben 2012 11:11 

Ještě si dovolím jednu reakci: než jsem objevila toto fórum, taky jsem si myslela, že PP jsou na vystavy. Jsem ráda, že mi to zde bylo řádně vysvětleno a objasněno jak to vlastně je s PP a bez PP. Tak jako vím, že našeho bezpapíráka bych nedala ani za nic, tak taky vím (díky lidem z Gambo fóra), že další basenjik bude s PP. Ne proto abych měla papíráka nebo tak, ale abych věděla, že bude zdraví (FS). Dobbyho bych nedala protože už jsem si ho jednou pořídila, tak za něj nesu plnou zodpovědnost. Nechápu jak si někdo pořídí pejska, pak zjístí možné nemoci či vlastnosti a chce se ho zbavit :angry z toho je mi opravdu zle (samozřejmě neberu pokud to je třeba ze zdravotních nebo rodinných důvodů). A to že si někdo pořídí bezpapíráka "chápu", jde tu jen a jen o neinformovanost, potom už jen záleží na každém člověku zvlášť, jestli když se dozví informace, bude bezpapíráky dál množit nebo ne. Asi tak, pokud někdo bude chtít množit, bude množit a je mu jedno jestli s PP nebo bez PP. Ti co tomu chtějí zábránit se budou dále snažit o informování takových lidí jako jsem ještě nedávno byla i já, aby si nekupovali bezpapíráky. Jak už tady jednou řekla Ivana, když nebude poptávka po bez PP snad je jejich "chovatelé" nebudou dále množit.

PříspěvekNapsal: středa 11. duben 2012 21:18 

Ahoj!
Souhlasím s vámi. Já sama bych si nikdy bezpapíráka nevzala , ale těch pejsků je mi moc líto, když je chtějí dát pryč, to neni jen bezpapírových ale i u papírových basenji.
Ale chci dodat ještě jeden důvod proč si třeba lidé berou bezpapírový basenjiky. Nemají peníze, přijdou o práci a jiné. Hlavně ty první dvě věci co jsem popsala jsou dost aktuální- hlavně u nás na severu, tady je dost nezaměstnaných lidí a je těžké práci sehnat.
Ovšem tímhle se nechci nikoho zastávat.

PříspěvekNapsal: středa 11. duben 2012 21:26 
Administrátor fóra

Tak pokud někdo doufá, že nákupem basenji bez PP ušetří, tak se dost plete... Bo basenji stojí mnohem víc potom - očkování, granule, veterinář, běhání, péřová přikrývka a hebký pelech :chuckle

PříspěvekNapsal: středa 11. duben 2012 21:29 

ivana píše:
Tak pokud někdo doufá, že nákupem basenji bez PP ušetří, tak se dost plete... Bo basenji stojí mnohem víc potom - očkování, granule, veterinář, běhání, péřová přikrývka a hebký pelech :chuckle

Nový koberec, křeslo, ovladač na telku, mobil, brýle, nabíječka.... :D

PříspěvekNapsal: středa 11. duben 2012 21:42 

Nojo to je pravda- u nás ještě utěrky, křesla, brýle a boty.

PříspěvekNapsal: čtvrtek 12. duben 2012 8:46 

Ale jo máte pravdu lidi chtějí ušetřit za pejska při koupi a zatím je to o tom co vše se musí pořídit :chuckle u nás to odnesl hlavně koberec, který je naštěstí už starý a za chvíli půjde pryč a potom to odnáší prostěradlo protože když nás naše zlato chce řádně naštvat, tak se postaví do prostřed postele a hrabe a hrabe a hrabe :D a my pěníme, protože se chytit ho je pomalu umění, a když se dostaneme z postele tak do pár vteřin hup a už je tam zase a hrabe a hrabe a hrabe :head :head :D
A všechno ostatní se řádně schovává aby se k tomu ten :devil nedostal, a když se náhodou dostane tak chce ať ho naháníme a má z toho děsnou radost :D

PříspěvekNapsal: čtvrtek 12. duben 2012 14:43 

Příloha:
P4120656.JPG
P4120656.JPG [ 75.35 KiB | Zobrazeno 4328 krát ]

Ahoj, tak mě docela zaskočila Vaše reakce - tuto fenku jsem vlastně zachránila před útulkem (a za nemalé peníze - rozhodně to nebylo těch nějakých 1500,- jak tu někdo píše, ale pár tisíc), nešlo o peníze a o další rozmnožování bezpapíráků!
Irena tady píše, že jsem si mohla vzít jakéhokoliv pejska z útulku - má pravdu, ale prostě jsem tuto fenku před tím útulkem zachránila. Tak v tom nevidím rozdíl.
Ale když jsme viděli jak jsou všichni nešťastní, hlavně fenka, tak nám to nedalo a odvezli jsme si ji. Samozřejmě si teď zase "užíváme", ale víme co toto plemeno dokáže a jsme s tím smířeni. I když si původní prodejce nepřál být zveřejněn, stejně se budu snažit ho vypátrat hlavně ze zdravotních důvodů. Sice mi bylo sděleno, jak už jsem psala, že jsou rodiče s PP, ale jen že nemají bonitaci - tak uvidíme. A přikládám foto

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina