Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

Toto fórum je moderované a každý příspěvek musí schválit moderátor fóra!!! Nelekněte se proto, že Váš příspěvek není vidět ihned po odeslání.
A co tady můžete dát? Všechny basenji s PP. Bez PP pouze dospělé pejsky, kteří potřebují nový domov (např. rodinné problémy u současných majitelů), pak štěňátka bez PP, která se narodila nechtěně (nikdo není dokonalý a někdy se podaří...) Nebudou zde uveřejněny inzeráty na miminka bez PP, která byla plánována. Je mi to líto, miminka za to nemohou, ale podporou prodeje takových basenjíků bychom pomáhali tzv. množitelům.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
  Verze pro tisk

Re: Basenjíci bez PP a inzerce
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtvrtek 12. duben 2012 15:24 

Přesně tak to je pro basenjíky typické.

PříspěvekNapsal: čtvrtek 12. duben 2012 18:51 

Pesani jsou moc krásní :inlove Hlavní je, že se fenečka dostala do dobrých rukou a bude o ní dobře postaráno :yes to je hlavní :) Samozřejmě je dobře, že je u vás a ne v útulku, protože tam by ji si mohl pořídit někdo, kdo o tomto plemeni nic neví a mohlo by to dopadnout i hůř, než množením bezpapíráků... (tím samozřejmě nechci říct, že množení bezpapíráku je něco dobrého, aby nikdo nic nenamítal)

PříspěvekNapsal: čtvrtek 12. duben 2012 21:02 
Hlodavec Roku
Hlodavec Roku

Milá Jiřinko - těch 1.500,- jsem uvedla jako příklad ,který ale není zdaleka od věci - znám docela dost lidí,kteří si za takovouto - nebo ne o moc vyšší cenu pořídili štěně bez PP - a to od čivavy až po berňáky atd. !! Bohužel většina těchto lidí nemá ani sebemenší potuchy o eventualitě dědičných nemocí vytouženého plemene - potažmo případné sumě,kterou následně zaplatí,pokud svého milovaného pejska budou chtít potom léčit.
Za další negativum pořízení štěňátka bez PP považuju to,že je bez sebemenší záruky "co z něho vyroste" ....dejme tomu,že jorkšír,ale jaký ? Potkat v ulicích opravdu pěkného jorkšíráka je rovno zázraku,o pudlech ani nemluvím....pěkné psy - typické představitele svého plemene - často uvidíte dneska už jen na výstavách- a je to pak zážitek! :)
Tím se jen dostávám k tomu,že popularizací plemene /jako třeba u výše zmíněných/ došlo zároveň k jejich obrovskému poškození - množitelům bylo fuk,jak budou psi vypadat,hlavně když to bude sypat,naivní zájemci si mnuli ruce,že ušetřili.... :nerd výsledkem je ,že 90% psů,které potkáme na ulici jsou kříženci.A o to tu jde - basenji je nádherný pes,a všichni chceme,aby taková zůstal,aby se z něj postupem času nestal jen další kříženec...
P.S.
Jo,já chápu - vy jste psa zachránila,to je něco jiného,my tady spíš řešíme to množení a pak ty "odběratele" . :F

PříspěvekNapsal: pátek 13. duben 2012 0:42 

ankan píše:
ivana píše:
Tak pokud někdo doufá, že nákupem basenji bez PP ušetří, tak se dost plete... Bo basenji stojí mnohem víc potom - očkování, granule, veterinář, běhání, péřová přikrývka a hebký pelech :chuckle

Nový koberec, křeslo, ovladač na telku, mobil, brýle, nabíječka.... :D

Ježíši, když to všechno čtu, tak naše Amálka je přímo anděl - nebo já, dementní důchodkyně, jsem tak svižná a životem a ČsV tak poučená, že ještě než má nějaký prima nápad, už ji podezírám.
A taky nevím, co by provedla, kdyby zůstala půl dne sama - zatím se jí to nepoštěstilo. Takže hlídám Amálku, a taky tatíka - ten se vyznačuje tím, že nechává v kuchyni na kraji stolu lákávé věci, např.máslo a taky nechává otevřené dveře, aby měla Amálka snadný přístup.
A taky jsem ráda, že Amálka je papírová - je zdravá jak řípa a zažívání má (bohužel) přímo žraločí. Vím, že i s PP může mít zvířátko potíže, ale přece je tam pravděpodobnost menší.
Míla s HODNOU Amálkou

PříspěvekNapsal: pondělí 1. říjen 2012 16:05 

Dobrý den,
Tato vaše diskuse mi nedala a musela jsem se zaregistrovat, abych přidala i já svůj příspěvek. Basenjika nechovám a ani žádného jiného pejska. S přítelm bychom si ale rádi nějakého pořídili, takže brouzdáme po netu (už asi rok) a vybíráme rasu. Není to pro nás moc jednoduché, protože přítel je psychicky nemocný a tak pro nás není každá rasa.
Nedávno jsem narazila na basenji a tak jsem si chtěla něco načíst a na diskusích se toho dozvíte docela dost. a abych řekla pravdu tato mi honě vyrazila dech. Nevím jestli můj příspěvek budete ochotni vůbec si přečíst, protože blondaté vlasy sice mám, ale oči zelené.
Dočetla jsem se tady spoustu negativních věcí o psech "bezpapírácích", u kterých není znám jejich původ, o nezodpovědných majitelích, kteří chovají štěňata pro peníze, o lidech kteří si takového pejska vůbec vezmou a co mě překvapilo nejvíc - o tom že na ulici pěkného (papírového pejska, s předepsanýma mírama) nepotkáte.
Uvědomujete si vůbec, že i psi jsou živí tvorové? Obhajujete tady řízený chov jako jedinou možnost, ale uvědomujete si vůbec, že tohle obhajoval i Hitler? A ten asi není vaším idolem že? přitom jeho názory byly úplně stejné až na to, že se týkaly lidí. Pokud někdo chce šlechtit pejsky ať si je šlechtí (vždyť díky nim tady máme tolik úžasných plemen), ale ať nikdo neodsuzuje ty, kteří mají "bezpapíráky", jejich štěnátka a nebo je chtě a třeba i nechtě skříží. Je to stejné jako kdyby jste odsuzovali adopci dětí z dětských domovů nebo partnerské vztahy např. Francouze s Číňankou.

Vím že tento příspěvek mnohé z vás pobouří, tak prosím yjadřujte se sevší slušností. Ráda s vámi budu diskutovat, třeba jsem něčemu z této diskuze neporozumněla správně.

S pozdravem Katka

PříspěvekNapsal: pondělí 1. říjen 2012 21:44 

Dobrý večer Katko,
jsem ráda, že jste vyjádřila svůj názor - názor toho, jak na vás naše diskuze působí. A doufám, že se nám podaří přesvědčit vás, že nejsme jakási sekta jdoucí přes mrtvoly :)
Basenji je povahově velmi specifické plemeno a není vhodné pro každého s tím souvisí náročnost prodeje štěňat. Chovatelé (většina) neprodají svá štěňata hnedtak někomu, potencionální majitelé si vybírají, aby zabránili budoucímu odložení (rozuměj v lepším případě darování nebo dání do útulku apod) jejich odchovů. Vynakládají nemalé částky na zdravotní vyšetření a hledají ideální pár pro spáření.
A pak tu jsou tzv. množitelé, kteří svou fenu prostě spáří s nejbližším psem a štěňata prodají a děj se vůle boží. Tato štěňata jsou často chudozubá (jeden z častých důvodů proč basenji nebyl uchovněn) a mohou onemocnět smrtelným Fanconiho syndromem pokud oba rodiče nepodstoupí vyšetření DNA a výběr rodičů se neuskuteční na základě výslekdů, což pro "výrobu" bezPP štěňat není nutností :sad A to je jedna z věcí, která tu pobuřuje chovatele.
Myslím, že není smutnější pohled než na nemocného nebo dokonce umírajícího psa vinou jeho nezodpovědného "stvořitele"
Basenji klub nemá přímo řízený chov, jak píšete. Nikdo tu není neomylný a pokud se někomu povede omylem skřížit dva basenji (nebo i nebasenji) není odsouzen. Pokud je ten člověk (chovatel) zodpovědný, udělá štěňatům potřebná vyšetření a prodá je či daruje vhodným majitelům (majitelům, kteří je nebudou dále množit).
Ale pokud fena neprojde bonitací a přesto je úmyslně nakrytá psem, který také neprošel bonitací nikdy nevíte, co se vám z těchto netestovaných jedinců narodí...s trochou nadsázky poloslepý bezzubý pes s Fanconiho syndromem.

Katko ať už si vyberete jakékoliv plemeno, nejdůležitější je zdraví, na které se u psů s PP klade velký důraz. Papíry nejsou na výstavy, ale dávají vám větší šanci, že váš pes v dospělosti bude mít odpovídající exteriérové a povahové vlastnosti (což je v případě vašeho přítele velice důležité) a budete mít větší naději, že se váš pejsek bude těšit dobrému zdraví :) Samo nikdy to není 100pro ani u PP psů.

PříspěvekNapsal: úterý 2. říjen 2012 21:42 
Hlodavec Roku
Hlodavec Roku

Milá Katko,...tak jo....ach jo................nevím,co si přesně představuješ pod pojmem "řízený chov" -jj Hitler chtěl nadlidi a teď promiň,ale ,co se týče chovu psů jsi dost mimo,nebo by ti nevadilo koupit si štěňátko např.čivavy a ejhle - on z něho vyrost bernardýn !!!No nevadí,je to taky živý tvor,jenže on se nám teď nějak nevejde do garsonky!!! :doh ????
Vím - přeháním,ale to ty taky ...takže - zřejmě se shodneme,že pudl má vypadat jako pudl,jorkšír jako jorkšír atd....jenže jak jinak toho dosáhnout,než tzv."řízeným" chovem ?
Chov "papírových" psů je docela věda a není to bezvýznamná záležitost,chceme,aby psi byli především zdraví,netrpěli dědičným zatížením a vypadali tak,jak mají - to není zločin,řekněme,že tak se udržuje odkaz předků,těch,kteří dané plemeno vyšlechtili k nějakému účelu /dlouhonohý jezevčík se do nory nevejde a jorkšír vážící něco málo přes kilo krysu nezabije atd.atd./.
ROZHODNĚ tu nikdo neupírá voříškům právo na život a často jsou velmi hezcí a milí,ale tady je řeč o psech ,kteří mají vykazovat znaky své rasy,a takové psi si lidi chtějí třeba koupit,jenže lidi si neuvědomují,že kvalitní /zdravý a odpovídající danému standardu/ pes se neprodává jako prošlá houska na krámě,není odchováván ve stodole na slámě mezi desítkami dalších,bez veterinární péče a odpovídající výživy,což všechno je nákladná záležitost a množitelé tohle vše proto zanedbávají.TOHLE ti nevadí???TOHLE ti nepřipomíná Hitlera a jeho koncentráky? MĚ JO!!!
Z TOHO SE DĚLÁ ZLE MĚ.....TITO psi jsou ty živé bytosti,o které bys měla mít starost,to jim bylo upřeno právo na život,a proč ?
Protože někomu "STAČÍ" pes bez PP,hlavně,když ušetří...tady nejde o to,že my máme "něco" proti psům bez PP,MY máme něco proti lidem,kteří se k chovu psů staví jako diletanti.Jde tu jen o peníze,jako vždycky,bohužel...
Jako příklad - moje známá si koupila 2 pejsky - čivavy bez PP,později zjistila,že nemají sestouplá varlata...operace je drahá záležitost,ale oběma jim ji zaplatí,miluje je...pokud by si pejsky koupila s PP vyšlo by to nejspíš nastejno /cenově/,byli by dražší,ale zdraví.....a ona by se o ně nemusela bát...
V případě psů není řízený chov nic proti ničemu,a co chov koní? Ten je taky řízený...atd.atd.
Lidé jsou různí,mají různé potřeby,vkus,přání,nároky a proto je tolik plemen psů,lidé si je vyšlechtili /fuj :O ,už to je hitlerovské/ aby je mohli provázet v mrazech,horku,na lovu,v dolech,při práci,nebo v salónech,v životě....,ale k tomu potřebují zdraví a určité vlohy dané plemeni,a pouze rozumným chovem se toto podaří udržet.Měj se fajn a hodně štěstí při výběru psa,byť by to byl voříšek z útulku. :F

PříspěvekNapsal: čtvrtek 4. říjen 2012 20:13 

No příjde mi, že se to tak trochu hrotí :( myslím si, že ať je pejsek s PP nebo bez, takový nebo makový, tak si zaslouží velikou úctu od toho kdo si ho pořídí. A co si budeme povídat, lidi si pořizují i papírové pejsky na peníze, není to jen o "bezpapíracích". Jedna známá, co pomáhá týraným pejskům mi nedávno říkala, že byla u jedne baby (promiňte to oslovení, ale slušnější pro ni nemám), která si pořizovala papírové čivavy a měla je v bytě (2+1) v klecích a měla je doslova na výrobu štěňat. Měla jich okolo 25 možná i 30, přesně si to nepamatuji. Ale to jen tak mimo. Chtěla jsem tím říct, že to je o lidech. A hlavně si nemyslím, že ti co mají pejsky bez PP, je mají aby ušetřili, jen si bohužel toho pejska za 30 tisís nemůžou dovolit. Doufám, že nikdo mi nebude tvrdit, že když nemá na toho s PP tak si ho nemá pořizovat vůbec. :yes

PříspěvekNapsal: čtvrtek 4. říjen 2012 22:12 

Ahoj!
Ach jo. :angry Nedá mi to abych nezareagovala!!!
Vůbec se mi nelíbí Katky přirovnámí na Hitlera. :angry Ale respektuji každého názor. Souhlasím s Mílou od Ankana že basenji klub neodsuzuje nikoho komu se nepovedlo spojení basenjiků.
Já jsem přímím důkazem. Sice jsem žádného basenjika s jiným psem nezkřížila, ale než jsme si vzali Džesiku tak jsme si vzali po smrti našeho pudla z útulku fenku-byla kříženec basenjika nevím z čím. Jmenovala se Nesinka. Pro členy basenji klubu, kteří jsou dlouho členy si Nesinku určitě pamatují, bud z tam tamu nebo basenji srazu, kde jsme se dvakrát zůčastnili. Musím říct že za celích pět roku co jsme s Nesinkou byli členy klubu, jsem se nikdy nesetkala s negativním ohlasem na to že Nesinka neni čistokrevný basenji. Na srazech si s basenjikama moc rozuměla.

A ted kvůli čemu tady píši. Před deseti lety tetě umřel pejsek, tak si chtěli pořídit nového. Rozhodli se pro rasu kavalír king čárls španěl. Protože neměli moc peněz a byli čerstvý důchodci tak si koupili štěnátko fenečku z Teplic, je bez PP. Když si pro ní jeli, tak jim majilelé neukázali vůbec matku ale jen tetu. Měli tam asi jedenáct štěnátek, a ještě osm štěnátek westíků. Štěnata byli v docela dobrých podmínkách, žádný nepořádek.
Majitelka tetě řekla že nemá PP protože je nadbytečná.
VÝSLEDEK- Už byla třikrát na operaci s dysplazií kyčle, má srdeční vadu. Je to jejich miláček.
Teta se na ně informovala v kavalír klubu, kde jim řekli že byli členové ale jejich feny ( měli tři), byli nepuštěni do chovu kvůli dysplazii kyčle a srdečních vad, a protože na nich dále chovali tak je vyřadili z klubu.
Takže to je pro mně hrozný.
My když jsme si brali Džesiku, tak jsme věděli že má nemocný oči tak jsme jí kvůli tomu nechali vykastrovat,. Kdyby byli všichni chovatelé takhle zodpovědný, ( tímhle se nechci chlubit). :angry

PříspěvekNapsal: pátek 5. říjen 2012 8:18 
Administrátor fóra

Zdravím všechny vášnivé obhájce obou variant :) Katce jsem psala soukromý e-mail s vysvětlením, jak to s basenjíky je, nechtěla jsem, aby se tu zase rozvířila mohutná hádka na téma, kdo že je lepší atd.

Každopádně bych ráda zopakovala, jaké je zaměření fóra - podporujeme všechny milující majitele, ať už papíry mají nebo nikoliv. Pes samotný není zodpovědný za rozhodnutí svého chovatele stvořit ho bez PP. Zároveň propagujeme pouze PP chov basenji - pro vysvětlení, chov NENÍ řízený. Řízený by byl, kdyby někdo někomu nakazoval, čím má krýt. Klub má pouze funkci poradenskou, kterou zajišťuje Irena tím, že každému dokáže poradit vhodného psa - aby výsledek byl zdravotně i vzhledově co nejblíže k ideálu. A myslím, že to děla velice dobře. Její znalost basenji po celém světě je výborná!

Z principu, že fórum nepodporuje chov bez PP, nikdy tu nebudou inzeráty na tyto bez PP štěňata. Pouze pokud už jsou dospělí a hledají nového majitele, pak pomáháme.

Pak už jen na okraj - papírový basenji opravdu v ČR nestojí 30 tisíc. Zato cena u bez PP je docela vysoká, obzvlášť když to srovnám s jejich chovatelským servisem, když jsem s těmi lidmi mluvila, tak ty plky, co mi tvrdili, byly neuvěřitelné a v podstatě to byly lži, které by mohly nové majitele v budoucnu dost překvapit :(

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina