Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Verze pro tisk

"nebezpečné plemeno"
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pátek 5. říjen 2012 11:50 

Všechny zdravím :)
zrovna jsem narazila na netu na pěknou fotku s komentářem, že jediné nebezpečné plemeno jsou lidi. Tak mě tak napadlo co si vyměnit názory na tzv. nebezpečná plemena psů.
Já jsem teda toho názoru, že jak si člověk psa vychová takového ho má, nebo taky jaký pán takový pes (samozřejmě je jasné, že je pes vychován v rámci možnosti a s ohledem na rasu atd.). Nejvíce mě dokáže vytočit, když vidím v televizi reportáž jak pes, který nikdy nikomu neublížil najednou kousl dítko, které bylo se psem samotné a rodiče bůh ví kde. A při nejhorším pes můsí být utracený, chudák dítko zohavené a rodiče nic :envy
Protože vím, že někteří z nás tady na fóru mají jak pejsky tak dítka, tak by mě zajímalo jaký na to máte názor. :yes

Přílohy:
561544_10152170181495501_258243002_n.jpg
561544_10152170181495501_258243002_n.jpg [ 82.46 KiB | Zobrazeno 5588 krát ]

Re: "nebezpečné plemeno"
PříspěvekNapsal: pátek 5. říjen 2012 12:14 

Ještě musím něco doplnit, protože jsem viděla video jak někde napadl pitbul malého pejska, naštěstí to vypadalo, že se mu nic nestalo no ale držel chudáka pod krkem a škubal s ním... no hrůza. Ale hlavní je, že pitbula držela asi 50ti kilová ženská a vůbec si s nim nevěděla rady a když donutili pitbula aby pustil tak ho sebrala a utekla.
No a pak psa utratí a ženská si pořídí dalšího. Když měl Dobby okolo 6měsíců tak jsme potkali deseti letou holčinu vedoucí rotvajlera. Tak jsem si říkala, že je po srandě a budu muset rotvíka trhat od Dobbyše. Naštěstí rotvík byl spíše hravý a Dobby mu voněl a tak holka sice za rotvíkem letěla jak papírový drak, ale pesani si začali hezky hrát :whew
Ovšem nedokážu si představit co bych dělala, kdyby chtěl Dobbyho sežrat.

PříspěvekNapsal: pátek 5. říjen 2012 19:18 
Administrátor fóra

Nedávno jsem narazil na zajímavý odkaz ohledně Pit Bullů. Dříve byl ve Státech chován jako "psí chůva".
Pěkné dobové fotografie jsou zde, zde a zde:)

PříspěvekNapsal: pátek 5. říjen 2012 20:44 
Hlodavec Roku
Hlodavec Roku

JJ pokud je pitbul dobře vychovaný miluje lidi,bohužel jenom lidi,rvát se se psy má v krvi,na to ho přece "vyrobili"..

PříspěvekNapsal: pátek 5. říjen 2012 20:45 

Dobby :) píše:
Ještě musím něco doplnit, protože jsem viděla video jak někde napadl pitbul malého pejska, naštěstí to vypadalo, že se mu nic nestalo no ale držel chudáka pod krkem a škubal s ním... no hrůza. Ale hlavní je, že pitbula držela asi 50ti kilová ženská a vůbec si s nim nevěděla rady a když donutili pitbula aby pustil tak ho sebrala a utekla.
No a pak psa utratí a ženská si pořídí dalšího. Když měl Dobby okolo 6měsíců tak jsme potkali deseti letou holčinu vedoucí rotvajlera. Tak jsem si říkala, že je po srandě a budu muset rotvíka trhat od Dobbyše. Naštěstí rotvík byl spíše hravý a Dobby mu voněl a tak holka sice za rotvíkem letěla jak papírový drak, ale pesani si začali hezky hrát :whew
Ovšem nedokážu si představit co bych dělala, kdyby chtěl Dobbyho sežrat.

Musím souhlasit s Dobbym.
Ve středu jsem byla s Džesikou v lese ( na houbách), byla na volno, pobíhala si pěkně kolem mně, najednou se blízko ní vyřítil rotvajler. Naštěstí nebyla ode mně daleko tak se ke mně přiřítila ( bála se ho). Tak jsem jí vzala na vodítko, strčila mezi nohy a skoro jsem si na ní lehla. Šel jí po krku, ale nedostal se na ní. Tak jsem začala řvát. Hned se vyřítil jeho páníček, byl také na houbách, naštěstí ho odvolal, a odvedl. Ptal se mně jestli je Džesika v pořádku. Omluvil se mi, říkal že je to pes a je strašně zlý a že mu je uplně jedno jestli napadne psa nebo fenku, klidně i napadne štěně. Naštěstí to dopadlo dobře, Džesice ani mně se nic nestalo. Ale byli jsme obě z toho pěkně otřesený, hned jsme se sebrali a šli raději domu.
Ale musím říct že vůbec nevim, co bych dělala kdyby se na Džesiku vrhl, jak bych jí ochránila.
Naštěstí tenhle pes byl dobře ovladatelný, což se o všech nedá říct. Ale myslím si že když je takhle zlý tak že by měl chodit na vodítku a nosit náhubek. Když si dovolí na psy tak klidně může napadnou třeba i dítě.
To je můj názor jak jste na tom vy?

PříspěvekNapsal: sobota 6. říjen 2012 14:39 

Věřím tomu, že i pes dokáže být "zlý" na jiné psy, ale to je prostě příroda. Samozřejmě majitel psa by měl mít rozum a s takovým psem chodit na cvičák, mít ho na vodítku a popřípadě s košíkem raději koženým, kovový dokáže taky ublížit.
Jinak fotky jsou opravdu parádní a věřím že ty pesany opravdu měli na "hlídaní" dětí. Známá si taky pořídila pitbula a jak si ho vycvičila, tak měla jistotu, že když pustí svojí 10ti letou dceru klidně i o půlnoci ven se psem, tak pes dítko přivede v pořádku domů :yes

PříspěvekNapsal: sobota 6. říjen 2012 14:59 

Náš včerejší zážitek z lesa dokazuje, že "zlej pes" může být i jezevčík. Kluci byli na vodítkách a napadl je drsnosrstý jezevčík, pěknej zmetek. Hoši se sice nedali, ale neublížili mu. Čenda s ním trochu třepal za chlupy na hřbetě a Amigo ho držel, aby nemohl utéct. Dost jim pokousal nohy, krev si olízali, ale Amigo má přední nožku pěkně napuchlou, ošetřujeme kostivalem a klidem na lůžku :) Páníček od jezevčíka říkal, že napadá každého psa, ale vodítko s sebou vůbec neměl.

PříspěvekNapsal: sobota 6. říjen 2012 16:03 

A mňa by strašne zaujímalo,či máte niekto aj opačnú skúsenosť...že či váš Basenjik niekedy napadol iného psa, alebo možno aj človeka a pokúsal ho ??? Moja Aloli bola strašne kamarátska a kontaktná ku psom aj luďom.Ale teraz ako dospela začína sa pri niektorých psíkoch správať otrasne...zatial bola našťastie bitka len s Basenji-kámoškami na našej slovenskej stretávke,ale začínam sa obávať aby neublížila aj inému psíkovi.Najhoršie je,že vôbec sa to nedá odhadnúť,ten istý pes jej niekedy vyhovuje a dokáže sa s ním bez problémov blázniť a na druhý deň sa k nemu nemôžeme ani priblížiť....Je jasné,že začínam mať obavy púšťať ju na volno :cry

PříspěvekNapsal: sobota 6. říjen 2012 19:00 

Aloli píše:
A mňa by strašne zaujímalo,či máte niekto aj opačnú skúsenosť...že či váš Basenjik niekedy napadol iného psa, alebo možno aj človeka a pokúsal ho ??? Moja Aloli bola strašne kamarátska a kontaktná ku psom aj luďom.Ale teraz ako dospela začína sa pri niektorých psíkoch správať otrasne...zatial bola našťastie bitka len s Basenji-kámoškami na našej slovenskej stretávke,ale začínam sa obávať aby neublížila aj inému psíkovi.Najhoršie je,že vôbec sa to nedá odhadnúť,ten istý pes jej niekedy vyhovuje a dokáže sa s ním bez problémov blázniť a na druhý deň sa k nemu nemôžeme ani priblížiť....Je jasné,že začínam mať obavy púšťať ju na volno :cry

Ano -tohle je zcela normálná a běžná situace -rivalita mezi dospělými fenami je velmi častá - obzvlášt v období kolem a při hárání a největší problém mají mezi *svým *plemenem *a ted ale nemyslím jen feny ale i psi !

PříspěvekNapsal: sobota 6. říjen 2012 19:02 

Čenda píše:
Náš včerejší zážitek z lesa dokazuje, že "zlej pes" může být i jezevčík. Kluci byli na vodítkách a napadl je drsnosrstý jezevčík, pěknej zmetek. Hoši se sice nedali, ale neublížili mu. Čenda s ním trochu třepal za chlupy na hřbetě a Amigo ho držel, aby nemohl utéct. Dost jim pokousal nohy, krev si olízali, ale Amigo má přední nožku pěkně napuchlou, ošetřujeme kostivalem a klidem na lůžku :) Páníček od jezevčíka říkal, že napadá každého psa, ale vodítko s sebou vůbec neměl.

Je známo že jezevčíci bývají velmi zlí a agresivní - mě to vůbec neudivuje a přesto je nikdo do *bojových *plemen nezařadí !

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina