Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
  Verze pro tisk

Padanie chlpov
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úterý 15. prosinec 2009 21:34 

Zdravím. Ako to máte u vašich "ušatcoch" s padaním chlpov? Ja keď som kupoval našu "líšku", tak som mal informácie, že púšťa chlpy minimálne, ba skoro vôbec. Má síce len rok, ale na jar púšťala veľmi veľa, v lete minimálne (ani som koľko krát nevytrhol) na jeseň toho bolo viac (asi si tvorila zimnú srsť), potom to prestalo v mesiacoch október, november a teraz je opäť v byte viac chlpov.....tak nechápem prečo, v strave má komplet (krmivo špeciálne aj na srsť PURINA puppy digestion)...fakt to asi bude tým obdobím?

Ďakujem za vaše postrehy.....

Re: Padanie chlpov
PříspěvekNapsal: úterý 15. prosinec 2009 21:42 
Hlodavec Roku
Hlodavec Roku

Nibi na jar tiež pĺzla. Kúpila som na výstave psov vynikajúci hrebeň, pravidelné česanie veľmi pomohlo. Teraz nepĺzne - okrem auta - tam pĺzne ako bláznivá. Stále to musím vysávať a očakávam, že do troch rokov budú poťahy komplet zničené.

Inak veľmi na srsť nám pomohol lososový olej - srsť má lesklú a možno to pomáha aj k celkovej kondíciii kože a teda vypadávaniu....to neviem.... :|

PříspěvekNapsal: úterý 15. prosinec 2009 22:38 

danny2sk píše:
Zdravím. Ako to máte u vašich "ušatcoch" s padaním chlpov? Ja keď som kupoval našu "líšku", tak som mal informácie, že púšťa chlpy minimálne, ba skoro vôbec. Má síce len rok, ale na jar púšťala veľmi veľa, v lete minimálne (ani som koľko krát nevytrhol) na jeseň toho bolo viac (asi si tvorila zimnú srsť), potom to prestalo v mesiacoch október, november a teraz je opäť v byte viac chlpov.....tak nechápem prečo, v strave má komplet (krmivo špeciálne aj na srsť PURINA puppy digestion)...fakt to asi bude tým obdobím?

Ďakujem za vaše postrehy.....

Ano - to je úplně normální- ještě si přidejte línání ze stresu a strachu - to je terpve něco!!!! ;)

PříspěvekNapsal: středa 16. prosinec 2009 8:02 

No tiež sme sa kedysi tešili, že budeme mať nepĺznuceho psíka :D Smola. Ale neni to u nás až také hrozné, keďže Akina chtiac-nechtiac musíme sem-tam okúpať, keď príde vyvoňaný z vonku a vtedy sa tie staré chlpy zo srsti krásne pouvolňujú. Vždy ho poriadne vymasírujem, vyškrabkám, Aki si v teplučkej vodičke krochká od blaženosti a potom sa po kúpeli aj vždy menej oškĺba, keď ho v kožúšku nič nesvrbí.
Inak v aute púšťa tiež riadne hniezda :|

PříspěvekNapsal: středa 16. prosinec 2009 15:47 

Nám také padají chůlupy, už jsem v narostém klidu narozdíl z lonska.

PříspěvekNapsal: středa 13. leden 2010 20:01 

Geminka píše:
Nám také padají chůlupy, už jsem v narostém klidu narozdíl z lonska.

No ja som v kľude moc neni, lebo mala v lete problémy s kožou, plzla, ale z dôvodu nejakej plesne. Padajú jej teraz skoro ako na jar, tak hádam to bude len výmeou srsti a nie nejakou chorobou.... :-(

PříspěvekNapsal: čtvrtek 14. leden 2010 23:59 

No je fakt, že podľa srsti sa najskôr a najviditeľnejšie dá predpokladať, že niečo nie je v poriadku, takže sledovať to určite treba. Ale pokiaľ by bola chorá, to by ju musela mať už ozaj nejakú čudnú, matnú a nepeknú, s odstávajúcimi miestami, alebo by padali celé kruhy a ostávali holé lysiny, alebo niečo podobné, nie? Takže ak ju má peknú, lesklú a inak je živá a čulá, tak to bude asi len normálne presrsťovanie podporené možno aj bytovým kúrením :) a môžte byť v kľude 8-)

PříspěvekNapsal: pátek 15. leden 2010 19:59 

pixie.in.red píše:
No je fakt, že podľa srsti sa najskôr a najviditeľnejšie dá predpokladať, že niečo nie je v poriadku, takže sledovať to určite treba. Ale pokiaľ by bola chorá, to by ju musela mať už ozaj nejakú čudnú, matnú a nepeknú, s odstávajúcimi miestami, alebo by padali celé kruhy a ostávali holé lysiny, alebo niečo podobné, nie? Takže ak ju má peknú, lesklú a inak je živá a čulá, tak to bude asi len normálne presrsťovanie podporené možno aj bytovým kúrením :) a môžte byť v kľude 8-)

Srst pa peknu, lesklu jako malovanu, jest jej chuti, vsetko vyzera ok. Ale pri inych radach , ktore su v bytr som si vsimol nadmerne vypadavanie.
Zatial zdar.

PříspěvekNapsal: sobota 16. leden 2010 17:53 

Džesika má občas hlavně v létě problémy se srstí. Dělá se jí v ní pupínky a vyrážka. Pomáhá nám na to krém z tý trí oleje. Zkuste to je dobrej a neni ani tak drahej a koupíte ho v lékárně.

Línání
PříspěvekNapsal: pátek 19. únor 2010 12:40 

Tak už se asi blíží jaro, Džesika začala pořádně línat, máme všude chlupy, sice to není tak hrozné ale líná. Tak jí každý den česu. Línají i ostatní basenžíci. Když jsem četla v brožurce o basenžících že nelínají, tak to neni zase tak pravda. Jaká je vaše zkušenost?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina