Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
  Verze pro tisk

Anální žlázky
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: neděle 16. květen 2010 14:42 

Ahoj!
Trpí vaši basenžíci na anální žlázky a jak často?
Džesika do dvou let je ucpané neměla vubec po třetím roce je měla jednou v květnu a ted po roce znovu v květnu. V pátek jsem s ní byla na vymačkání.
Projevilo se to tak že se strašně kousala na ocásku, až si tam vykousalka v chlupech dirku. Tak jsem s ní šla k doktorovi, vymačkal jí to a je pokoj.

Re: Anální žlázky
PříspěvekNapsal: neděle 16. květen 2010 15:56 

Geminka píše:
Ahoj!
Trpí vaši basenžíci na anální žlázky a jak často?
Džesika do dvou let je ucpané neměla vubec po třetím roce je měla jednou v květnu a ted po roce znovu v květnu. V pátek jsem s ní byla na vymačkání.
Projevilo se to tak že se strašně kousala na ocásku, až si tam vykousalka v chlupech dirku. Tak jsem s ní šla k doktorovi, vymačkal jí to a je pokoj.

Někteří ano ,někteří s tím nemají problém celý život , u nás to měla hlavně Asja ale já jsem se to naučila vymačkávat sama a asi tak před 3 lety jí to ustalo úplně ,takže máme pokoj- jinak je to u každého psa jinak

PříspěvekNapsal: pondělí 17. květen 2010 10:17 

bsn píše:
... ale já jsem se to naučila vymačkávat sama ...

:o to je zaujímavé. A ako sa to, prosím, správne robí?

PříspěvekNapsal: pondělí 17. květen 2010 12:37 

pixie.in.red píše:
bsn píše:
... ale já jsem se to naučila vymačkávat sama ...

:o to je zaujímavé. A ako sa to, prosím, správne robí?

Není to nic těžkého ani složitého -stačí poprosit veta aby vám to ukázal ,třeba tam půjdete ještě 2x či 3x a vet by vám mohl přesně navést ruku,dá se to docela dobře nahmatat a vymačkat.Jen si vždy psa dám mezi nohy a dobře ho držím kolenama a jednou rukou chytit ocas rovně vzhůru a žlázky krásně nahmatáte.Ale dokud pes nemá potíže je lepší s nima nic nedělat.

PříspěvekNapsal: pondělí 14. únor 2011 19:53 

Tak jsme dneska zase byli u veta na vymačkání análních žlázek. Zase začala jezdit po zadečku, už vím o co jde tak jsem šla včas. Vloni jsem to nestihla a na ocásku si vykousla díru.
Jak často chodíte na vymačkání análních žlázek?

PříspěvekNapsal: úterý 15. únor 2011 20:36 

Jednu dobu s tím měl Aramisek problémy, tak jsem mu to doma opatrně vymačkávala po troškách sama. Bylo vidět, že se mu ulevilo. Ale potom se mu to samo uklidnilo a už problémy nejsou. Četla jsem,že je vhodný, aby měli dost vlákniny pro tužší bobiky, které při jejich vyprazdňování pomáhají. Ale jinak nevím..někteří psi s tím fakt mají problémy pořád, jiní skoro vůbec. :wasntme

PříspěvekNapsal: čtvrtek 17. únor 2011 21:45 
Hlodavec Roku
Hlodavec Roku

Tak u nás se "to" děje tak nějak samo :wasntme ,nevím,jak je to možné...ale příroda si asi umí /někdy/ poradit sama..stává se to cca 2x do roka,Borča si /zřejmě/ žlázky pěkně nahřeje - buď pod dekou na gauči,nebo v posteli pod peřinou...a pak "TO" !!!!!! ...prostě vypustí.... :blush :blush ,zjistím to ve chvíli,kdy vstávám - buď od TV,nebo ráno - najdu zaschlé skvrny...a pak prostě vyperu,co je potřeba a je to :) ..já vím,že nic moc,jako zážitek,ale zase lepší,než pudl mojí sestry - tomu se žlázky už párkrát ucpaly tak,že mu museli naříznout pr... :x ,pár dní si vždycky dost vytrpí,a taky vet není zrovna levná záležitost...tak si říkám,že je dobře,když "to jde samo",naštěstí - v potoce prát nemusím,že jo ?! :mrk

PříspěvekNapsal: pátek 18. únor 2011 13:19 
Administrátor fóra

Gambo s tím problémy nikdy neměl, vždycky mu je vymáčkli při očkování a řekli, že tam nic moc nemá... ale před Vánocema jsem ucítila známý smrádek, ani nejezdil prdelkou, ale já mám trošku přecitlivělý nos. Tak jsme 23. prosince vyrazili na veterinu jen tady u nás, aby nebyl přes Vánoce smraďoch...no a bylo to fakt hustý, vymáčkla z něho pěknou hromadu a řekla, že to měl před prasknutím... Minulý týden byl na očkování a už tam taky bylo dost plno :( Takže asi se to prostě rozhodlo teď zlobit ... Jinak nám radili dávat na prdelku horký ručník před venčením, když se žlázky nahřejí, tak prej si pejsek snáz uleví sám. Ale zž vidím, jak držím psovi na zadku ručník a řekám, až se nahřeje... by mě probodnul svým znechuceným pohledem... :finger

PříspěvekNapsal: pátek 18. únor 2011 22:09 
Hlodavec Roku
Hlodavec Roku

No vždyť si to myslím,že po nahřátí to jde samo ! A copak Gamba nikdo nepřikrývá ? :nerd a co takhle infra světlo ? To je teprve pěkné nahřátí a působí protizánětlivě ! :)

PříspěvekNapsal: pátek 18. únor 2011 22:56 

Tak to Džesika je přikrytá dost často a nějak se jí sami nevymačkávají. Je to zajímavé.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina