Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Verze pro tisk

Epilepsie
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pondělí 25. březen 2013 21:11 

Vážení, máme problém.
Stěžovala jsem si při vážení Amálky na veterině (ne na naší), že ta potvora nechce zhubnout a přítomná veterinářka mi poradila, abych jí přidávala brambory. Že je nestráví, ale bude mít pocit, že je nacpaná. Tak jsem to zkusila. Krmily jsme asi 2 měsíce (+masíčko) a Amálka vskutku zhubla asi 1/2 kila. Jenže pak dostala epileptický záchvat. Trval asi minutu, křeče, pěna u tlamky. Takže jsem zatrhla všechno krom granulí a zvíře tahala na vodítku, aby nic nezhltlo. Všechno bylo v pořádku, a tak jsem usoudila, že něco spolkla venku a znovu jsem jí udělala k večeři brambory. A další den měla další záchvat. Takže jsem brambory zavrhla a vrátily jsme se ke granulím. Všechno bylo v pořádku, do momentu, kdy šlohla tatíkovi kus bramborové placky a další den měla záchvat. Dávaly jsme pozor, ale asi za 14 dní měla zas záchvat. Doma nic, takže jsem poprosila kamarádku, aby okoukla okolí důchoďáku za naším lesíkem, kde Amálka volně běhá, a byly tam zbytky brambor. Měsíc byla v pořádku, pak tatíkovi upadl kousek bramborového knedlíku (on si totiž nemůže dát knedlíky na pařák nad stolem, ale musí s nima vegetovat po kuchyni) a jelikož je Amálka podstatně rychlejší než on, tak ho zhltla.
A druhý den měla zas záchvat.
I navštívila jsem našeho veterináře, vyklopila mu tuhle historii a on na mě koukal jak z jara a pravil, že tohle v životě neslyšel a že to musí být shoda náhod. Tak jsem se ohradila, že dvakrát možná - ale pětkrát a v naprosto různých intervalech?
Takže zatím chodíme na vodítku (aby něco nezblajzla u důchoďáku, kam má pořád namířeno) a pan doktor to zatím zkusí konzultovat s kolegy. Taky máme roztok Diazepamu do zadečku, kdyby něco. Nejhorší na celé věci je, že to zvíře brambory miluje a pro bramborovou placku by se přerazila. A můj muž taky. A mě stojí každý záchvat pět let života, i když trvá jen asi 1 - 2 minuty.
Nemáte s něčím podobným nějakou zkušenost?

Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: úterý 26. březen 2013 8:56 
Administrátor fóra

Neuspokojily by ji sladké brambory? Smlsla by si na nich a třeba by to nic nezpůsobilo. Podle mě je halvní, že se ví, co to způsobuje. Pak holt tomu podřídit režim.

PříspěvekNapsal: úterý 26. březen 2013 17:46 
Hlodavec Roku
Hlodavec Roku

Tak u nás se bohužel taky objevila u Borinky epilepsie - už je to 3. týden,co měla 2 dny po sobě záchvaty....návaznost na stravu tam nebyla /žádné brambory/ a upřímně řečeno - epileptický záchvat způsobuje jakýsi "elektrický zkrat" - výboj v mozku,takže souvislost se stravou se mi nezdá.No Borinka dostala prášky a od té doby dobrý...jen už je má na furt - jí to vyhovuje - v sýrovém balení jsou i prášky mňamka :chuckle .
Nevím,kolik je Amálce,ale Borča už má na nemoc asi nárok - ve 12-ti letech je jinak OK,a faktem je že ten mozeček už taky asi stárne....
Milujeme ji ale asi ještě víc,než když byla mladá....
Hodně štěstí a žádné záchvaty všem :D přeje Markéta

PříspěvekNapsal: úterý 26. březen 2013 20:04 

No, my krmíme Orijenem, teď máme rybičkový, tam žádné brambory nejsou - jen ty batáty a jen málo a je to v pořádku. Ale vláčím chudinku (namíchnutou) na stopovačce a dávám pozor, protože tu v okolí máme laskavé pitomce, krmící zvířátka vším možným - sypou na trávník a nechtějí si dát říci, že krmí hlavně potkany.
Ivano, sladké brambory jako takové vynecháme, protože bych na ně musela převést i tatíka, a to je vyloučené.
Jinak Amálka dlabe cokoliv, a bohužel má moc ráda to, co si uloví. Zkouším košíky, skrz které by nic nepropasírovala, zatím neúspěšně (lehne si a drbe košík tak dlouho, až ho sundá a nenechá se postavit na nohy, musela bych ji táhnout za sebou vleže).
Markéto, veterinář mi říkal o epilepsii totéž, já to i vím, ale jaksi tam pořád figurujou ty zatracené brambory. Takže zatím dávám pozor, a sleduju, jestli něco nebude bez brambor. Protože když mi veterinář vylíčil, co všechno by chudince dělali, tak by tu hysterku kleplo - nechávám to, pokud by nebylo vyhnutí. A Borince přejeme taky žádné záchvaty.
Díky!

PříspěvekNapsal: středa 17. duben 2013 12:39 

Tak hlásím, že ty zatracené brambory byly asi fakt shoda náhod. I když hlídaná chudinka nesežrala nic, co bych nekontrolovala, měla další záchvat v pátek a pak v sobotu v noci. Naštěstí tubička do zadečku byla po ruce, a v neděli jsme vyrazily k veterináři. Vysvětlil mi podrobně, z čeho všeho to může mít, a pak ještě, že to může mít jen tak. Takže protože je Amálka mladá (5 a půl), bylo by dobře udělat krev a mozkomíšní mok, protože kdyby tam něco bylo, dalo by se to vyléčit. I byly jsme v pondělí na krvi (na lačno!), a ta byla komplet v pořádku, takže v úterý na tom zatraceném mozkomíšním moku (na lačno!), dělali to chudince v narkóze a oholili jí kousek krku až k uším. Jenže asi mám nejzdravější Amálku, jaká může být, takže zase nic.
Tak máme prášky, jako Borinka, a doufám, že to bude v pořádku. A zatím, když je sluníčko, chodíme v červeném puntíkatém šátečku s dírama pro uši, aby se nám nespálila. Vypadá jak Červená Karkulka.
Míla s Amálkou

P.S. Nevíte někdo, jak rychle to oholené doroste?

PříspěvekNapsal: středa 17. duben 2013 12:47 

Amálka píše:
P.S. Nevíte někdo, jak rychle to oholené doroste?

To záleží kdy přesrsťuje na letní kožich, ale já bych ji namazala krémem s faktorem, nějakým dětským a pak by se spálit neměla :)

PříspěvekNapsal: středa 17. duben 2013 20:00 

Naší Džesice vloni operovali nohu, také jí oholili, chlupy jí dorostli do měsíce.
Mazali jsme jí dětským opalovacím krémem. Amálce moc držíme palce!!!

PříspěvekNapsal: pátek 28. červen 2013 19:01 

Tak hlásím, že chlupy nám dorostly. Amálka polyká každý druhý den prášek a zatím měla jen jeden slabý záchvat už minulý měsíc, od té doby nic. Tak snad to bude dobré. Ale mám pocit, že jsou to prášky na chuť k jídlu - je rozežranější než kdykoliv předtím.
Míla s Amálkou

PříspěvekNapsal: pátek 28. červen 2013 22:04 

Tak držíme s Džesikou moc palce!!! :)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina