Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Verze pro tisk

Bravecto
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtvrtek 11. únor 2016 18:55 

Ahoj "basenjisti",

chtěla bych se Vás zeptat jaký máte názor na tabletu Bravecto.
Loni jsme jí poprvé nasadili a žádný problém nebyl, ale na FB jsem narazila na diskuzi, kde to jedna skupina hodně tvrdě kritizuje a naopak druhá chválí, tak jsem z toho docela zmatená. Kapky na Agila nepůsobí a z obojku se mu rozdělal celý krk. Tak bych ráda věděla jestli Bravecto někdo používáte.
Děkuji za odpověď a přeji krásný večer :)

Re: Bravecto
PříspěvekNapsal: pondělí 15. únor 2016 13:44 

Zkuste přidat pangamín - kvasnice trošku to odpuzuje a je to přírodní.

Ta tableta mi přijde hnusná, ale už jsem slyšela že to někumu působí super. Já bych to vlastním nedala.

PříspěvekNapsal: čtvrtek 18. únor 2016 9:33 

Miluško, děkuji za tip, vyzkoušíme :)

Krásný den :sun :sun :sun

PříspěvekNapsal: pondělí 22. únor 2016 11:50 

Bravecto zatím nepoužívám, ale už jsem si u veterináře objednala. Sice jsou na různých diskuzních fórech i negativní reakce, ale spíš mi připadají jako jedna paní povídala. Je pravdou, že Frontline (vždy jsem s ním byla spokojená) ztrácí účinnost, spoty mým psům vyloženě vadí (jezdí týden po zádech), obojky nepoužíváme, protože naši psi spí v posteli- tak tablety mi připadají jako jediné řešení. Přírodní produkty jsem zkoušela taky, jediný výsledek byl kožich plný klíšťat. Navíc Bravecto i NexGard působí i na demodexe a jiné kožní parazity. Známé jorkšírka měla tři roky léčenou demodikózu, po "lécích" málem umřela...teď bere bravecto jednou za tři měsíce už asi tři roky a je naprosto v pořádku. Myslím si, že vzhledem k rezistenci dosud používaných přípravků na blechy a klíšťata se tablety brzy dostanou do popředí zájmu chovatelů.

PříspěvekNapsal: čtvrtek 3. březen 2016 17:10 

Tak pak dej Mirko vědět, jak jsi spokojená :)
Co jsem pročítala názory, tak mě nejvíce zaujal ten, že přípravek je mladý a tak těžko říci, jak to na psy bude působit z dlouhodobého hlediska užívání.

PříspěvekNapsal: neděle 20. březen 2016 13:06 

S tímhle nemám zkušenost, ale mohu s nadšením oznámit, že začínáme čtvrtý rok bez spotů, obojků a prášků, jen s tím repelentním šamponem Rival. Buď Amálka parazitům nechutná, nebo ten šampon je zázrak. Loni jsme byly na Šumavě, a bráchův vším možným pečlivě ošetřený pes (vendézský basset) přinesl průměrně 8 - 10 klíšťat denně, zatímco Amálka si za tři neděle si pořídila jen jedno. A i když šampon má účinnost jen měsíc, stejně jí trvá průměrně jen tři neděle než se v něčem vyválí a musím ji vykoupat. Takže hurá do klíštěcí sezóny se šamponem Rival!

PříspěvekNapsal: středa 23. březen 2016 17:51 

tak to je super!
Myslím, že na tom chutnání něco bude :) u nás je chutný Akouš ač chodí po cestičkách na vodítku lepí se na něj ve velkém a Ený, co lítá trávou a vymetá křoví má zřídka.
Díky za tip!

PříspěvekNapsal: středa 11. květen 2016 6:51 

Tak po měsíci hlásím naprostou spokojenost s Bravectem - žádná reakce, dvě klíšťata po přisátí hned odpadla. Bravecto dostali mladí, starší holky spot - u toho jsem cca tři klíšťata musela tahat pinzetou.
Ptám se známých pejskařů a nejnovější poznatek - u koupajících se psů jediné řešení právě Bravecto. A co se týče vysoké ceny, jedna rada: kupte na 20 nebo 30 kg, tabletu rozdělte a máte dvě dávky. Pokud je pejsek jen jeden, půl tablety zabalit do alobalu a dát do ledničky. Známý to takto praktikuje už dva roky a funguje to.

PříspěvekNapsal: pondělí 16. květen 2016 22:28 

Bravecto měl Enzi před dvěma lety od června a do konce sezóny se do něj nic nezakouslo. Běžně má Advantix, který je pro mě nej, protože se psem na klíně po mě nejdou komáři. :P Jinak v životě neměl jediné klíště.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina